Yazar

hk@gazetearena.com

487 makale bulunmakatadır

DOLU DOLU YATIRIM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çok güzel çalışmalar yapıyor olmalı ki, çok önemli ve çok iddialı sözlemlerde bulunuyor.

06:00 - 16 Eylül 2020

+A

-A

Gelişmeleri, yapılan çalışmaları takip ediyoruz.
Başkan Demir, katıldığı toplantılarda, çeşitli platformlarda açıklamalar yapıyor  ve yaptıkları çalışmaları anlatıyor.
Önceki günde   Kavak’ta katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada ‘’17 senede bambaşka bir Kavak oluştu. Kavak’ta 5 yılda yapmayı planladığımız tüm yolları 2.5 senede tamamlayacağız’ dedi
 “2003-2020, 17 senede Kavak’ın her alanı değişti. Hiçbir sokağı o günkü sokağı değil. Samsun’a yakın. Samsun’un merkezinde ilçenin 3-4 katı Kavaklı var. Ama insanların köyüne, ilçesine gidip gelecek isteği olmuyordu. Bugün ne oldu? Yollarıyla, altyapısıyla bambaşka bir Kavak var ve herkes rahat bir şekilde köyüne, ilçesine gidebiliyor. Öyle bir gün gelecek ki Kavak’tan Samsun’a bir ışık hüzmesi hızında gidip geleceksiniz demiştik. Şimdi gidip geliyor muyuz?
******
 Kavak’a yatırımlar gelecek. Türkiye’de kent merkezine 50 kilometre uzakta duble yolu ışıklandırılmış tek ilçe Kavak. Bugün Kavakta sanayi olmaz diyorlardı ama OSB alanı doldu, şimdi ikincisini yapacağız. Mahallelerimizin kırsal altyapısını bitireceğiz.
Türkiye’de kırsal altyapıyı bitiren ilk şehir olacağız. Kavak’ta bu sene toplam planlanan yol 75 kilometre. Biz şuana kadar 67.3 kilometresini tamamladık. Kavak’ın tüm yollarını 5 senede tamamlamayı planlamıştık fakat  2.5 senede tamamlayacağız. 
Samsun’da dijital teknoloji ile birlikte yapay zekayla yönetilen trafik sistemini başlatmış oluyoruz. Türkiye’de Allah’ın izniyle en iyisi olacağız” diyen Başkan Demir’in işleri çok yoğun görünüyor. Allah, yardımcısı olsun…
*Türkiye’de kent merkezine 50 kilometre uzakta duble yolu ışıklandırılmış tek ilçenin  Kavak olduğunu söylüyor.
*Ve bugün Kavakta sanayi olmaz diyorlardı ama OSB alanı doldu, şimdi ikincisini yapacağız, diyor Başkan Demir…
Kavak’ı kıskanmaya başladım. Diğer ilçelerimizin de, Kavak gibi dolu dolu yatırım almasını diliyorum.
‘Türkiye’de Allah’ın izniyle en iyisi olacağız’ diyor, sayın Başkan…
Bizde hayırlısı olmasını temenni ediyoruz.
Haydi hayırlısı…
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU