Yazar

serdaroktav@gmail.com

605 makale bulunmakatadır

DÜNYA VAROLDUKÇA…

01:18 - 22 Haziran 2018

+A

-A

Atatürk’ü anlamak, onun ilke ve inkılaplarını çok iyi bilmek ve uygulamak demektir. Kurulan Cumhuriyetin manasını çok iyi bilmeliyiz ki Cumhuriyete daha çok sahip çıkalım ve koruyalım. Atatürk’ün; Halkını ülke yönetiminin tek sahibi yapması, ülkenin öz kaynaklarını da milletin hizmetine vermesi, onu vatan ve millet sevdalısı bir lider olarak karşımıza çıkarmaktadır.
Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi tek yol olarak görmüştür.
*****
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir kurtuluş destanının en büyük kahramanı olarak sadece tarih sayfalarının derinliklerinde değil, yüce Türk milleti’nin kalbinde taht kurmuştur.Atatürk’e olan sevgi ve saygımız dünya varoldukça devam edecektir. O’nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz.
 Anlatmalıyız,  zira çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ve kurulan cumhuriyetin değeri daha iyi anlaşılmalı…
*****
Atatürk’ü anlamak, onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır. Yurdun dört bir yanı işgal altında inlerken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esaret altında yaşamasını aklının ucundan bile geçirmeyerek, tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının önderi olmuştur.
*****
O’nun hayatını, ilkelerini ve bizden yapmamızı istediği şeyleri, bilimsel olarak ortaya koymak ve uygulamak, bizlerin birinci vazifesi olmalıdır.
*****
Atatürk devrimleri ,bugün bir çok ülkede örnek olarak kabul görmüş bir vaziyette ele alınmaktadır. Bağımsızlığını tam olarak kazanamamış birçok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bütün bunlar, Atatürk’ün evrensel bir dünya görüşünün mimarı olduğunu da göstermektedir.
*****
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU, BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü  RAHMET VE MİNNETLE, ÖZLEMLE  ANIYORUZ…
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ.

RUHU ŞAD OLSUN…
Mübarek Cuma gününün hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...