Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

Duygusal anlar..

10:20 - 19 Mart 2018

+A

-A

Bu hafta 18 mart çanakkale zaferini kutladık. Birbirinden güzel gösterilere şahitlik ettim. Çanakkale ruhunu, zaferi, verilen canlara karşılık kazanılan savaşın her saniyesini tekrar tekrar yaşattılar bize her gösteride. Gururlu, buruk, hüzünle izledim her sahnesini ama bir gösteri vardı ki alkışlamaktan ellerim acıdı ama içimi acıtmasından daha güçlü değildi. Gözyaşlarımı tutamadım çocuk gibi. Samsun huzurevi ve rehabilitasyon merkezinin canik halk eğitimle ortaklaşa yürüttüğü bir projede rehabilitasyon merkezinde yaşayan zihinsel engelli sanatçılarımızın sahnelediği müzikalden bahsediyorum. O anı öyle yaşadılar, öyle güzel anlattılar ki ne denir nasıl ifade edilir bilemiyorum. İlmek ilmek işlenmiş, satır satır dokunmuş, herşey en ince ayrıntısıyla düşünülmüştü. Dekorları da rehabilitasyon merkezi çalışanları yapmışlar. Komutan lakaplı sanatçımız öyle bir şiir okudu ki gösterinin başından sonuna etkisinden kurtulamadım tam selamlamaya geldiler bu kez komutan yine mikrofonu aldı ve başladı “havasına, suyuna, taşına, toprağına bin can feda bir tek dostuna... her köşesi cennetim, ezilir yanar içim BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...” o ses o heyecandan titreyen ama bi o kadar gururlu bir o kadar güvenli ses bu şarkıyı hiç dinlememişim gibi gözyaşlarımı tutamadım yine. Sen komutan ne güzel yüreklisin ne başarılı ne mükemmelsin.. Engellerinin arkasına bir zırha sığınır gibi saklanmayıp içlerindeki hazineyi bize gösterebilen bu ve bilmediğimiz tüm sanatçılarımıza sporcularımıza saygılar. Herşey kusursuzdu. 
Halk oyunları Hocası Suat Dolgun tarafından hazırlanan gösteride gönüllü öğrenciler de sahne aldılar. Küçücük Olmalarına rağmen kocaman yürekli gençler öyle bilincindeki hayatın öyle yürekten Ordalardı ki görülmeye değerdi. 
İnsan kendinden olmayanı neden iter ki ? İnsan.. gerçek insan itmez zaten sevginin iyileştiremeyeceği yara dert yoktur bunu bilir, varlığıyla yara açan değil yaraları iyileştiren olmayı seçer gerçek insan. Varlığımla ne katabilirim, ne far yaratabilirim diye sorgulayandır gerçek insan. Ve son zamanlarda sayısı artan Gönüllüleri gördükçe hele de bu gönüllülerin büyük çoğunluğunu en büyüğü lise de okuyan gençlerin oluşturduğunu gözlemledikçe umut doluyorum. 
Hadi şimdi kalkın ve bu başarıya siz de ortak olun.. bir umut ta siz olun. Bir alkış bile çok şeyi değiştirir hayatta.. 
Sanatla kalın..

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...