Yazar

halil_can_55@hotmail.com

252 makale bulunmakatadır

EĞİTİMDE KALİTE YÜKSELİYOR

00:43 - 21 Nisan 2018

+A

-A

Bölgemizde çok güzel çalışmalar yapılıyor. Eğitim alanında yapılan çalışmalar dikkat çekiyor.
Bir süre önce gündeme getirmiştik… Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un 2019'da ikili eğitimden tekli eğitime geçebilmesi için 400 dersliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.
 'Hayırsever vatandaşlarımıza çağrılarımızı tekrarlıyoruz. 400 dersliği de 2019 sonu itibariyle bitirmek zorundayız' diyen sayın valimiz, eğitim alanında seferberliğin devam ettiğine işaret etti.
*****
*Bazı işadamlarıyla, okul yaptırılması için protokol imzalandığını söyleyen Vali Kaymak “ Bu çerçevede ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Samsun’da tekli eğitime geçmek için bin 200 dersliğe ihtiyacımız vardı. Şu anda 800 dersliğin inşaatı devam ediyor. 400 dersliği de 2019 sonu itibariyle bitirmek zorundayız. Samsun'da kaynaktan öte arsa sorunu yaşıyoruz. Özellikle İlkadım, Atakum ve Canik'te arsa sorunu yaşıyoruz. Kaynak problemimiz de var ancak hayırsever Samsunlu işadamlarının desteğini bekliyoruz.  Tekkeköy'de 18 derslikli bir okul yapılacak” diyor.
*****

 "Daha önce yaptırdıkları okulun maliyetinin yüzde 20’sini karşılayanların isimleri okula veriliyordu. Ancak son değişiklikle maliyetinin yüzde 51’ini hayırsever kişi karşılamıyorsa okula ismi verilemiyor. Bunu da bu vesileyle diğer hayırsever vatandaşlarımıza duyurmak isterim. Hayırseverin bundan sonra okula ismi verilmesi için okulun maliyetinin yüzde 51’ini taahhüt etmeleri gerekiyor. Biz buradan bütün hayırsever vatandaşlarımıza çağrılarımızı tekrarlıyoruz. Halen derslik ihtiyacımız devam ediyor. Eğitim, gerçekten Samsun ve ülkemiz için çok önemli bir alan. Bu alanda yatırım yapanlara ve destek olanlara çok teşekkür ediyoruz" diyen sayın Kaymak, eğitim alanında yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak, bu çalışmalara katkı verenlere, emeği geçenlere teşekkür etti.
Eğitim, çok önemli-hassas konu… Samsun’da eğitim alanında yapılan çalışmaları görünce seviniyoruz. Samsun, eğitimde önemli mesafeler kat ediyor.
Sayın valimizin de işaret ettiği, Samsun’un  400 derslik ihtiyacının da karşılanmasıyla eğitimde kalitenin yükseleceğine inanıyorum. 
Haydi hayırlısı…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...