Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Son Mesajı…

06:30 - 11 Ağustos 2020

+A

-A

Akademisyen-Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti (SAMMED) Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Sarılar, bir kaynaktan yararlanarak,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili güzel bir yazı kaleme almış…
Eğitimci-Akademisyen-Kerim Sarılar, yazısında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son mesajı: Bütün dünyanın Müslümanları, Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in (S.A.V.) gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar, H.z. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyetin hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli… Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler, olmuştur. Atatürk'ün, bu son mesajının Başbakan ve Dışişleri Bakanı vasıtasıyla dünyaya açıklandığı belirtilmektedir. 1979 yılında, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi yayınları arasında 'Urduca Yayınlarda Atatürk' isimli bir eser neşredilmiştir.
Eser, Nedim Senbai tarafından Urduca olarak yazılmış ve Prof. Dr. Hanif Faruk tarafından da Türkçeye çevrilmiştir. Eserin neşir tarihinde üniversitenin rektörü olan Prof. Dr. Sayın Tahsin Özgüç, 'Önsöz' ile fakültenin dekanı olan Prof. Dr. Oğuz Erol da 'Birkaç söz' ile eseri takdim etmişlerdir” demiş…
Sayın Sarılar’a, bu yazısıyla verdiği bu önemli bilgiden dolayı teşekkür ediyorum.
******                                 
           LİYAKATA BAKILMAYINCA, BAŞARISIZLIK HASIL OLUYOR!...
Bu sütunlarda çok önemli konulara değindik, sorunlara dikkati çektik. Yine çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum…
Devlet memurluğunda liyakat vardır. Liyakatlı olan devlet memurları, hakettikleri derecedeki görevlere gelirler.
Silsile yolu budur.
Fakat bakıyoruz, son 15 yıldır devlet dairelerinde liyakata hiç bakılmıyor. Liyakatsız memurlar, haketmedikleri görevlere atanınca, o makamlara yeterli gelemiyorlar.
Liyakatlı olmak gerek ama liyakata bakılmıyor. Özellikle belediyelerde liyakata hiç bakılmıyor.
Liyakata bakılmayınca, başarısızlık hasıl oluyor!...
Diğer devlet dairelerinde de liyakatsızlıklar var. İşin ehli olmayan, liyakatsız olarak atanmış devlet memurları, bilmedikleri için görevlerini layıkıyla yapamıyorlar.
Belediyelerde ise siyasetçinin güdümünde hareket etmek zorunda kalıyorlar.
Yorum sizin!!!
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU