Yazar

serdaroktav@gmail.com

602 makale bulunmakatadır

GÖNÜL İSTERDİ Kİ…

12:06 - 18 Temmuz 2018

+A

-A

Fındık sezonu yaklaşıyor. Fındık fiyatlarının açıklanması merakla bekleniyor. Bu yıl fındık rekoltesi düşük olacak, fiyatlar yükselecek gibi görünüyor ama gelişmeler neyi gösterir, onunda önümüzdeki günlede göreceğiz  elbet…
*****
Bu meyanda; Yeni sezon öncesi fındıkta fiyat ve rekolte tartışması alevlendi. Üretici TMO’nun 13 liranın üzerinde bir fiyattan alım yapmasını beklerken, ihracatçı kanadı tarafından dillendirilen 12 liralık fiyat, eleştirilere neden oldu.
*****
Fındığın merkezi sayılan Giresun’da,  Ziraat Odası’ndan, üreticinin hakkının gasp edilmemesi gerektiğine vurgu yapıldı. Fındıkla ilgili yapılan değerlendirmelerin kesinlikle üreticinin lehine olmadığı belirtilirken,  fındık fiyatının düşük gösterilmesinin akla, mantığa sığmadığı dile getirildi ve  2015-2016 sezonunda dolar bazında kayıbın 791, 2016-2017 sezonunda ise kayıbın 481 milyon dolar olduğu kaydedilirken,  üreticinin üretmekten vazgeçertiği takdirde meydana gelebilecek olumsuzluklara dikkat çekildi.
******
Öte yandan MHP Ordu Millevekili Cemal Enginyurt’ta, fındık konusuna hassasiyet gösteriyor  ve fındığın şu anki değerinin düşük olduğunu söyleyerek "Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızla beraber fındığı görüşeceğim. Dün  fındığa sahip çıkacağız demiştik, bu gün de yine  fındığa sahip çıkacağız diyoruz.
*****
Bu vatandaş bizlere oy verdiyse, bizler de karşılığını vermek zorundayız. Fındık fiyatı konusunda vatandaşın beklentileri yüksek. Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelerek fındık konusunu kendilerine anlatacağım. Bu millet, bizlerden beklenti içerisindeler. Hizmet sadece kravat takmakla, masa başında oturmakla olmuyor. Bu millet için çalışmak zorundayız" diyor.
*****
Evet bu konu çok hassas bir konu…
Sayın Enginyurt, kararlılığını sürdürüyor ve ‘Fındığa sahip çıkacağız’ diyor.
Bu konuda yetkililerinde görüşmeler yaptığı vurgulanıyor.
Yetkililerle beklenilen görüşme ve yankıları nasıl olur?
Gönül isterdi ki, Samsun milletvekilleri de bu meyanda bir çaba içerisine girsin…
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
:p>
Sevgiyi de, dostluğu da, parayı da, gönlü de, zamanı da, bilgiyi de vermek zor iştir arkadaş…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...