Yazar

serdaroktav@gmail.com

534 makale bulunmakatadır

GÖNÜL KÖPRÜSÜ

13:02 - 21 Ekim 2017

+A

-A

 
  Yıllar önce Çarşamba’da Yeşilırmak üzerinde 2 köprü vardı. Biri Çarşamba’da şehiriçi köprüsü (Bu gün kü, sadece yayalara açık olan tarihi köprü), ikincisi ise e-5 karayolu köprüsü…
Son 10 yıldır bakıyorumda Çarşamba köprüler bakımından çok şanslı…

Yeşilırmak üzerinde o iki köprünün yanında 4 köprü daha yapıldı. Bugün Çarşamba’nın denize doğru Yeşilırmak üzerinde 6 tane köprüsü var. Şimdi ise 7. köprü sırada…
7. Köprünün yapılmasının planlandığı yer, Hürriyet ve Kumtepe köylerinin (Şimdi mahalle oldu)  karşı karşıya olduğu, Yeşilırmak’ın denize döküldüğü yer. Yani Yeşilırmak deltası…
Yıllar önce haber için Hürriyet köyü veya Kumtepe köyü’ne gittiğimde, Yeşilırmak deltasına bakıpta, ‘Bu iki köy buradan köprüyle birbirine bağlansa, bir köyden bir köye gitmek için kilometrelerce yol dolaşmaya gerek kalmazdı derdim’ ve ‘Ama bu köprü işi masraflı bir iş, bu köprüleri kim yapacak, hangi siyasi hangi hükümet yaptıracak?’ diye kendi kendime sorar, hayıflanırdım.
*****
Evet şimdi o köprü hayali gerçek oluyor. Ogün düşündüğüm  köprüyü bugün Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptırıyor. Allahım razı olsun…
*****
Çarşamba Belediye Başkanı sayın Hüseyin Dündar’ın üstün gayretleriyle Çarşamba’ya kazandırılan 2 köprüden sonra, denize doğru 2 köprünün de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Yusuf Ziya Yılmaz kazandırılmasına vesile oldu.
*****
Şimdi de; Yeşilırmak deltasının olduğu yere, Hürriyet ve Kumtepe mahallelerini birbirine bağlayacak olan 310 metrelik bir köprü yaptırıyor.
7. köprü, Çarşamba’da ulaşım ağını daha da genişletecek ve trafiğin rahatlamasını sağlayacak…
*****
 Evet, Çarşamba’da 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olacak olan ve Hürriyet ile Kumtepe arasını birbirine bağlayacak köprü inşaatı hızla devam ediyor.
7 Milyon lira bedelli köprü inşaatının  yılbaşında açılmasının planlandığını söyleyen Yılmaz, bir köprünün sadece beton ve demir yığını olduğunu, onun sağladığı faydalarla asıl gönüllere köprü kurulduğunu vurguladı.
 Halkın bu bölgede ulaşım yönünden yaşadıkları sıkıntının tespit edilmesinin ardından hemen çalışmalara başlandığını kaydeden Başkan Yılmaz “Ağustos ayında temeli atılan inşaatta büyük yol kat edildi.  Bölge halkının ulaşım yönünden önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Elimizdeki kaynakları verimli ve ihtiyaçlar doğrultusunda yerinde kullanarak halka en iyi hizmet için çalışıyoruz. Bir köprü yapıyoruz ama halkımıza sağlayacağı kolaylık, sıkıntılarının giderilmesiyle yaşadıkları gönülden mutluluk bizim için çok daha önemli. Asıl köprüyü halkımızla kurmaya çalışıyoruz. Önemli olan gönüllere kurulan köprü” derken, çalışmaların ehemmiyetine dikkat çekti.
Gönüllere köprü kurmak, kurabilmek çok önemli…
Gönül köprüsü kurmak…
Çarşamba’da köprüler yapılıyor, gönüller fethediliyor.
Çalışmaları dikkatle izliyoruz.
Bölgemize hayırlı uğurlu olsun… 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...