Yazar

hk@gazetearena.com

412 makale bulunmakatadır

GÜZEL SÖZLERDEN…

06:17 - 31 Mayıs 2020

+A

-A

Bu güzel  Pazar gününde, ünlülerden güzel sözler paylaşmak istiyorum sizlerle…
*Ezelden beri, insan sevgi denen şu gizemli varlığı keşfettiğinden beri kırılır durur kalpler. (Paulo Coelho)
*Din, millet, vatan, namus ve devlet gibi yüce şeylere şiddetli sevgi, yüce ve büyük sevgidir. O ise hakiki insanlarda bulunur.( İ. Hakkı Bıçakçızade)
*Gençliğimizde, düşüncelerimizi oluşturan bütün konular sevgi ile ilgilidir, sonraları ise bütün sevgilerimiz, düşüncelerimiz olur. (Albert Einstein)
*Sevgi her zaman kolların açık duruşudur, sevgi için kollarınızı kaparsanız, kendiniz dışında tutacak hiçbir şey kalmadığını görürsünüz. Leo Buscaglia

*Sevgi, Allah’ın yarattığı şeylerin en yükseğidir fakat sevgi sahibi olan insanın, para sahibi de olması, çok büyük bir bahtiyarlıktır.( Russell H. Conwell)
*Başka bir insanın mutluluğu, güvenliği ve gelişimi bizim için kendi mutluluğumuz, güvenliğimiz ve gelişimimiz kadar, önemli hale geldiğinde sevgi vardır. (Harry Stack Sullivan)
*Birbirimize söylediğimiz sevgi sözcükleri, yüreğimizin gizli cennetinde depolanır. Bir gün yağmur olarak düşer, ya da etrafa çiğ gibi yayılır. Böylece sevgi dünyamız yeşillenir. (Mevlana)
*Sevgiden acılar tatlılaşır, sevgi yüzünden bakırlar  altın olur. Sevgi yüzünden tortular durulur, arınır, sevgiden dertler şifa bulur. Sevgi yüzünden, padişah kul kesilir. (Mevlana)

*Tabiatın tacı sevgidir, ancak sevgi yoluyla ona yaklaşılabilir. Sevgi bütün varlıklar arasında uçurumlar yaratır ama her şey birbiriyle kucaklaşmak ister. Her şeyi bir araya çekmek için birbirinden ayırmıştır.                  (Wolfgang Van Goethe)
*Hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi sevmez. Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şey anlamaz. Hiçbir şey anlamayan değersizdir, oysa anlayan kişi aynı zamanda sever, farkına varır, görür. Bir şeyin aslında ne kadar bilgi varsa, daha fazla sevgi vardır. (Paracelsus)
*Yaşamlarımızın değişik aşamalarındaki sevgi işaretleri farklılık gösterir, bağımlılık, ilgi, hoşnutluk, kaygı, sadakat, keder ancak yürekteki sevgi hiç değişmez. Her şeye karşın, insanların birbirleriyle bağ kurma kapasiteleri vardır. (Michael Dorris)

Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU