Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

Hadi kitaplardan bahsedelim biraz da..

13:22 - 15 Temmuz 2018

+A

-A

Bu hafta elime bir küçük koli kitap geldi. Küçük bir hediye..Belki de hediyelerin en büyüğünden ve en güzelinden. Buraya kadar herşey normal aslında. Benim gibi bir kitapkoliğe genelde bu tip hediyeler gelir zaten. Ama kitapları açtığımda isimleri dikkatimi çekti. Bütün iyiler biraz küskündür- sen gittin ya ben çok güzelleştim- Sıradaki teşekkürüm bana yanlış yapanlara -Kendime gelmeye gittim-Başka bir gökyüzüne inanmak-Hayat güzel de de’leri var işte.. isimleri okuduğumda çok hoşuma gitti önce. İnsana kendini güçlü, ayakta, kendinden emin hissettiren bir yanı var hepsinin.  Sonra dedim acaba bana neden bunlar geldi diye sorguladım, dışarıdan kendime küsmüş gibi mi görünüyorum acaba diye kaygılanmadım değil.. biraz araştırdım da haftanın ayın kitaplarıymış. 1 günde bütün iyiler biraz küskündür’ü, 2 günde de Sen gittin ya ben çok güzelleştim bittiğinde hak verdim. Muhteşem kitaplar ama neden hepsi ayrılıklardan, ayrılamadığımız onca yıllardan sonra cesaret bulmaktan, bize kendimizi kötü hissettirmelerden ve bundan nasıl kurtuluruzdan bahsediyor hep ?? 

Gücümüzü bulmak için bazen kendimizden bile kaçarız. Aynaya baktığımızda gördüğümüz biz asıl biz değildir bazen, susmaktan susmaya, gidememekten gitmemeye alışırız. Sonra kendi içimizde kayboluruz. Bu kitaplar kendimizi bulma, hayata tutunma yolunda aynamız oluyor. Belki de o yüzden çok satıyor. 

Kitap önerisi vermeyi pek sevmem aslında, şahsına münhasır birşeydir kitap, kendini bulmaktır, okurken kendini yazmaktır. Ama eğer biryerde kırgınsanız, susmaktan yorgunsanız, teşekkür ettiğiniz kırgınlıklarla doluysanız okumaya değer kitaplar diyebilirim. Hangi kelimeleri sizi yaralar, hangi cümleler ben demiştim dedirtir bilmiyorum ama kitaplar bittiğinde yalnız değilim. O yaptıysa ben de başarabilirim, ayağa kalkabilirim dedirtiyor insana.

Yazmanın sanat olduğunu biliyoruz elbette ama okuyabilmekte bir sanat bu devirde bence.. 

Sanatla kalın.. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...