Yazar

aa@gazetearena.com

171 makale bulunmakatadır

HAYDİ HAYIRLISI…

13:57 - 10 Aralık 2017

+A

-A

Yerli otomobil üretiminin Samsun’da yapılmasına dair talepler yoğunlaştı. Bu talep, Samsun’da herkes tarafından kabul gördü. Önceki günde yazmıştık, Samsun’da, Çarşamba’da, Bafra’da otomobil üretimi yapacak fabrikanın kurulması için müsait yerler var.
*****
Bu minvalde;  Samsun  Valisi Osman Kaymak da  yerli otomobil üretimi için Samsun'un en cazip şehirlerden biri olduğunu belirtti.
 'Şehrimizin yerli otomobil üretimi için avantajlarını ortaya koyan bir dosya hazırladık. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza sunacağız' diyen sayın Vali Kaymak "Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'de başlattığı yerli otomobil üretimi konusunda bütün iller kendi illerinde bu üretimin yapılması konusunda hazırlık yapıyor. Yerli ve milli otomobilin Samsun'da üretilsin diye, şehrimizin bu konudaki avantajlarını ortaya koyan bir dosya hazırladık” dedi.
Haydi hayırlısı…
 *****
Bununla birlikte Tekkeköy’de  hayata geçirilmeye çalışılan ‘Lojistik köy Projesi’nin de çalışmaları devam ederken, gelişmelerin olumlu yönde olduğu haberleri gündemde yerini alıyor.
Lojistik köy projesi, Samsun için çok önemli bir proje…
*****
Tekkeköy’de; Tamamı AB fonlarından sağlanan 50 milyon avro hibeyle yapılan Lojistik Köy'ün, 2018'in ilk aylarında faaliyete geçmesi planlanıyor.
 Kentin dört ulaşım ağına da sahip olduğuna işaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, lojistik köy projesinin yakında hayata geçirileceğine işaret ederek  "Bundan sonraki iş  burayı planlandığı ve hedeflendiği şekilde işletmek. Firmaların her türlü ihtiyaç duyduğu depolama alanına sahibiz. Her şeyin düşünüldüğü merkezin Türkiye ve Samsun'un ihracatına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum" diyor.
Gelişmeleri izliyoruz.
Samsun’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...