HEYECAN VE UMUT

Her yatırım sözü duyduğumuzda heyecanlanıyoruz, umutlanıyoruz. Geçen yıl da siyasilerimiz ‘Otomobil Fabrikasını Samsun’a kazandıracağız’ derlerken, ne kadar da sevinmiş, ne kadar da heyecanlanmış, umutlanmıştık!...

24 Ekim 2020 08:20
A
a
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından açıklamalar yapılmıştı. Yerler gösterilmişti.
 Ne oldu otomobil fabrikası?
Dahası hızlı tren sözü vardı ne oldu?
Tersane sözü vardı ne oldu?
Rafineri sözü, hipodrom sözü vardı ne oldu?
Yatırımlar ne oldu?
19 Mayıs şehri Samsun, bu yatırımları hak etmiyor mu?
*****
 Daha birkaç ay öncesinde; AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu; Samsun’da  yapılacak yatırımlarla  10 binlerce kişiye istihdam sağlanacağını söylerken, sevincimiz daha da artmıştı.
Başkan Aksu “Yeni Sanayi Bölgesi hayata geçtiğinde onbinlerce kişiye istihdam sağlanacak. Sanayi kuruluşlarımız arzu edilen imalat ve üretim alanlarına kavuşacak. Her zaman sanayicinin ve üreticinin yanındayız.
Çalışmalarımız devam ediyor,  sanayi kuruluşlarımız arzu edilen imalat ve üretim alanlarına kavuşacak.  
Bir çok ilçemize yeni OSB'lerin kazandırılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde bu büyük ve değerli atılımın tamamlanması için çalışmalarımız sürüyor. Sanayi alanları ile ilgili çalışmalar tamamlandığında istihdama sağlanacak katkının çok büyük olacağı şüphesiz. Samsun, sanayi alanında, istihdam alanında şaha kalkacaktır.
Bizler, milletvekilleri ve belediye başkanları, tüm AK Kadrolar olarak tüm gücümüzle şehrimizi sanayi ve diğer alanlarda Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biri yapmak istiyor ve bunun için çalışıyoruz.  Samsun'un önünde büyük  bir fırsat var ve bunu iyi değerlendirmek istiyoruz.  Hem üretimin hem de istihdamın çoğalmasıyla Samsun kazanacak" demişti.
Bir kez daha heyecanlanmıştık ve umutlanmıştık!...
Gelişmeleri dikkatle izliyoruz.
Yapılan çalışmaların Samsun’a hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.         
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER