Yazar

serdaroktav@gmail.com

822 makale bulunmakatadır

İNCE İNCE DOKUNUŞLAR…

06:20 - 25 Haziran 2019

+A

-A

Bölgemiz iklim olarak yağışlı bir bölge… Bu bakımdan yağışa göre önlemler alınmalı… Bölgemiz de bulunan ovaların hasar görmemesi- az hasarlı olması  için önlem şart… Bu önlemler alınıyordur elbette ama yeterli gelmiyor. 18-19 Haziran tarihlerinde Çarşamba’da  meydana gelen sağanak yağışlar sonucu ovada tarım alanlarında zararlar oluştu. Bununla ilgili hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Sağanak yağış tarım arazilerini de zarara uğrattı- tarlalar ve seralar sular altında kaldı. Oluşan hasar tazmin edilecektir mutlaka… Ancak yağışlara karşı radikal önlemler alınmalı…
-----------------
Çarşamba’da çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Önceki gün kültürel  etkinlikler kapsamında Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen program  gerçekleştirildi.  Öğretmenlerin yaptığı bu  anlamlı etkinlik muhteşem olurken-verilen mesajlar çok önemliydi.  Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen bu ‘Öğretmenler-Türkü-Şiir ve Halk Oyunları’ programında renkli görüntüler meydana geldi.
O programın gerçekleştirildiği  konferans salonunda dikkati çeken  kullanışsız-üzerinde arızalı yazan-ayrıca şerit çekilerek kapatılmış-işaretlenmiş koltuklar programa katılanların  tepkisine yol açtı. Çok  sayıda vatandaş eleştirerek koltukların yenilenmesini istediler.  Küçük gibi görünse de önemli olan  bu sorunun çözüme kavuşturulması gerekir diye düşünüyorum.
--------------------------
Yine önceki gün Çarşamba’da kalkınma projesi  masaya yatırıldı. Çarşamba  Kaymakamı  sayın Doç. Dr. Şükrü Yıldırım başkanlığında  gerçekleştirilen  ‘İlçe Kalkınma Plan Toplantısı’nda  Çarşamba’nın  sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik katkı verme çalışmaları görüşüldü. Kaymakam Yıldırım- Çarşamba’nın gelişmeye, kalkınmaya müsait bir konumda bulunduğunu, şehrin dinamiklerinin bir bütün içerisinde kalkınma hedefine yönlenmesi gerektiğini bunun içinde tarımsal ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu İl Koordinatörlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı kırsal kalkınma daire başkanlığı, Çarşamba  Belediyesi, Çarşamba  Ticaret ve Sanayi Odası, fakülteleri, sivil toplum örgütleri ile birlikte bütün halinde hareket ederek kalkınma hedefinin gerçekleştirebileceğine işaret etti.
Kalkınmaya yönelik bu çalışmaların bölgeye katkısının önemine binaen  projenin hayata geçirilmesi gerekiyor.  Çalışmalar vatandaşlarca  dikkatle takip ediliyor. Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
--------------------
 Çarşamba’da umumun kullanımına açık olan bazı alanların yanında bulunan  bahçe yada blok şeklinde yerlerin kapatılarak ticari şekilde kullanılması tepkilere  yol açıyor. Bu yerler belediyelerin bünyesinde olup umuma açık kalan yerler olması sebebiyle vatandaşlar ‘Buraları belediye kişi veya kişilere kiralamış mıdır-nasıl ruhsat vermiştir-umumun kullanımından çıkarılmış mıdır’ şeklinde  sorularla tepkilerini dile getiriyorlar. Ve bu yerlerin tespit edilerek yeniden umuma açık şekilde düzenlenmesini- ve bu hususun dikkate alınmasını istiyorlar.
-----------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...