IŞIĞI GÖRMEK LAZIM…

23 Haziran 2022 06:19
A
a
Samsun’un zengin potansiyeli her zaman, her fırsatta, her yerde, her platformda gündeme getiriliyor. Ancak bu zengin potansiyeli değerlendirecek projeler hayata geçirilemiyor, yatırımlar gerçekleştirilemiyor. Bu da elbette ki Samsunluları üzüyor.
   Samsun, zengin potansiyeliyle değerlendirilmeyi beklerken, dinamikleriyle ön plana çıkarak harekete geçirilecek faktörleriyle dikkatleri çekiyor.
Şehrin dinamikleri harekete geçirilip, konsensüs sağlanarak Samsun’un değerleri ortaya koyulmalıdır.
Elbette bunu siyasilerimiz yapacaklardır, yapmalıdırlar da…
******
Siyasilerimiz, Samsun için ortak akıl fikrini ortaya attılar ama bu ortak akıl fikri yeni değil, daha önceki yıllarda da gündeme getirilmişti ama hayata geçirilememişti.
Samsun için ortak akıl, tabii ki çok önemli… Ancak bu konuda ciddi adımlar gerekli…
“Ticaret ve Sanayi Odası, belediyeler, milletvekilleri tüm imkanlarıyla bir yere odaklandığında o şehrin önünde durmak mümkün değil. Bütün ağır problemlerinin ve kentin bütün ihtiyaçlarının bu konuda çözümü yolundayız. Kentsel dönüşümü Türkiye'de en yaygın, bilinçli ve vizyon ile çözen kent biziz" demişti, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir…
“Şehrin önemli aktörleri bir araya gelerek bu şehrin hızla alınması gereken mesafeye dikkat çekmek için bir takım çalışmaların içine girdik. Geçmişte çok beklediğimiz alanlarda hızla bir ivme kat ettiğimizi söyleyebiliriz. Her ne yaparsak yapalım insan faktörü işin içinde olmadığı sürece yaptığımız planlamalar, bir takım vizyon hedefleri olarak kalır. Bunları hayata geçirecek olanlar ile birlikteyiz. Türkiye'de de çok güzel gelişmeler oluyor. Biz Samsun olarak elde ettiğimiz başarının ve gösterdiğimiz çabanın büyük oranda Türkiye'nin gelişmesine katkı verdiğimizi bilerek o ruh haliyle bunları yapıyoruz. Bugün üniversitenin, sanayinin, ticaretin şehrin diğer önemli sivil toplum kuruluşlarının ve siyasetin bütün bunların ortaklığı ile üretileceği fikrin şu dönemde çok daha kolay hayata dönüştürüleceğini düşünüyorum. Samsun için sanayimiz, ihracat rakamlarını yükseltmek ve istihdam problemini çözmek için yatırımlara ihtiyacımız var. Bunun, Ankara'da uzun zamandır alt yapısını oluşturduk.
Önümüzde çok kısa bir zaman sonra bu konuda Samsun'u, Karadeniz bölgesi ile sınırlı kalmayacak bir üretim kapasitesiyle, o anlamda üretim merkezini şehrimize kazandıracağız. Bu işi Samsun yapar dediğimiz yeni alanlar var. Kenevir işi bunlardan biridir. Yeni bir üniversitemiz var. Türkiye'nin şu dönemde hızlı bir üretim ile yerli ve milli üretime vereceği kıymetle, değerle bu konuda girişimcilerin attığı adımlarla önümüzde çok parlak bir dönemi birlikte oluşturacağız” demişti, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı- Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan…
Bugüne kadar hep sözde kaldı!...
Işığı görmek lazım…
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum. 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR