Yazar

anlkrnl8@hmail.com

173 makale bulunmakatadır

İSRAİL’İN PENÇESİNDEKİ DÜNYA-4

10:05 - 14 Aralık 2017

+A

-A

                                                                                                                                                                               Devamı/…
 Pavlus uzun yıllar kilisenin temizlik işlerini yaptıktan sonra bazı geceler kalkıp ağlıyordu. Onun ağlama ve sızlamalarına dayanmayan Rahip bir gün sordu. -"Niye geceleri kalkıp ağlıyorsun?"
Pavlus'un iki gözü iki çeşme oldu. Ağlayarak: -"Ben ağlamasam kim ağlasın?" Rahip hayretle sordu: -"Ne oldu?" -"Daha ne olacak! İsa Aleyhisselâm yine rüyâ'ma girdi. İçime üfledi. Şu anda içim içime sığmıyor. Kalbim, bilgi ve hikmetle doldu." Rahip saf saf sordu: -"Nedir o bilgi ve hikmet?" Pavlus daha önce ezberlemiş olduğu incili baştan sona kadar okudu. Pavlus okumasının sona erdirdi. Rahip ve orada bulunan bütün müminler Pavlusun eline sarıldılar. Elini öptüler.
Rahip: -"Bundan böyle buranın rahibi sensin!" dedi. Pavlus Rahip oldu. Tam olarak kiliseye yerleşti. Birbirlerinden farklı incil kitaplarını yazdı. Bilerek incil'in içinde tahribat yaptı... Şanı şöhreti her tarafa yayıldı. En seçkin Hıristiyanlar gelip kendisinden ders almaya başladı. Pavlus özellikle Hıristiyanlık âleminde sözleri tutulan Nastûr, Yakûb ve Melkâ isimli bilginlere ders vermeye başladı. Nastûr'a: İsa Aleyhisselâm ve Hazret-i Meryem'in birer İlâh olduklarını öğretti. Yakub'a Hazret-i İsa'nın insan olmadığını ve Allah'ın oğlu olduğunu kabul ettirdi. Melkâ'ya ise İsa Aleyhisselâm'ın Allah'ın tâ kendisi olduğunu talim etti. Her birine de: -"Benden sonra halifemsin. Sana öğrettiklerimi canın pahasına da olsa insanlara kabul ettir," diye vasiyet etti.
Uzun yıllar sonra bir tamim yayınladı: -"Hazret-i isa'yı rüyamda gördüm. Günahlarımın affı için kendimi kurban etmemi benden istedi. Falan tarih ve falan yerde kendimi kurban edeceğim! Bütün İsevîler gelsinler onlarla helalleşmek istiyorum." Bütün İsevîler toplandılar. Pavlus, her şehrin devlet adamlarını, bilginlerini ve temsilcilerini ayrı ayrı kabul etti. Bazı temsilcilere: -"Allah, bütün eşyayı insanların faydalanması için yaratmadı mı? -"Evet Efendim!"
-"0 zaman şarap neden haram olsun. Şarap helal'dır."Bir diğerine -"Allah, bütün eşyayı insanların faydalanması için yaratmadı mı? -"Evet Efendim!" -"O zaman domuz etini yemek neden haram olsun? Hıristiyanlıkta domuz eti helaldir. Rahatlıkla yiyebilrsiniz."
Bir diğerine: -"Güneş, ay ve yıldızlar hangi taraftan doğarlar?" -"Doğu'dan Efendim!" -"Onları Doğu'dan doğduran kim?" -" Allah!" -"Öyleyse Allah, doğu'dadır. Bundan böyle doğuya yönelerek ibâdet edin." dedi. Bir başkasına: -"Hazret-i isa Allah'ın oğluydu" Bir diğerine: -"Hazret-i İsa, Allah'ın tâ kendisiydi." Bir başka temsilci grubuna: -" Allah, İsa, Meryem ve Ruhu'l-kudus olmak üzere üçtür,"
Daha Önce yazmış olduğu yüzlerce bozuk İncîli yanına gelenlere hediye olarak dağıttı. Hıristiyanlığın, temel itikadını bozacak bütün tahrifat yaptı. Siyah bir elbise giydi. Şehrin en büyük meydanına çıktı. Orada kendisi için hazırlanmış olan büyükçe bir tahtanın üzerine çıktı. İnsanları gözleriyle süzdü. Eline keskin bir kasap bıçağını aldı. Kısa bir nutuk çekti: -"Sevgili kardeşlerim! Vasiyetimi tutun. Dininize sahip çıkın. Kendinizi günahtan ve kötülüklerden arındırmaya çalışın...."
Yüz binlerce insanın gözü önünde intihar etti. O günden itibaren Hıristiyanlar yetmiş iki mezhebe bölündü. Her biri diğerine "kâfir" dedi. Aralarında büyük savaşlar çıktı. Hazret-i İsa'ya indirilen İlâhî emir ve yasaklar tahrif edildi. İnsanlık âlemi büyük bir cehalete doğru ilerledi. Zulüm ve vahşet etrafa yayıldı. Bat dünyası Pavlus'un tutuşturmuş olduğu fitne ateşi ile tarikat ve mezhepler için birbirlerini öldürmeye başladılar... (Hâzin, Alâuddin Ali Bin Muhammed el-Bağdâdî, Lübâbü't-Te'vil Fî Meân’it-Tenzîl, c. 2, s. 215-216, Nişâncızâde, Mir'ât-i Kâinat, c. 1, s. 323-3259)
İşte, Pavlus’un bu planı, hakikatte Hristiyanlar için bir imtihan vesilesiydi. Pavlus’a inanıp Allah’a verdikleri misakı terk edip, unuttular. Yüce Allah (CC), hakiki İncil’i hafızalarından çıkarttı ve unuttular. Bir Yahudi tarafından dinleri tahrif edildi.
Devamı var/… 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...