Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

İstanbul’da engelsiz hayatlar şöleni..

10:39 - 21 Mayıs 2018

+A

-A

Bu hafta da biraz kendimizden bahsetmek istiyorum. 
Geçtiğimiz hafta İstanbul’daki empati ve farkındalık gecesine davetliydik ekip olarak. Katıldığımız bu anlamlı ve büyük gecede Türkiye genelinde seçilen 5 dernekten biriydik ve 2 ödüle layık görüldük. Bu bizler için büyük bir Onur oldu. Samsun adına, Samsun’u temsilen Engelsiz Dans ve Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak aldığımız bu ödülü bize destek olan, yanımızda olan, bizi alkışlayan, yüreklendiren herkese hediye ediyoruz. 
Tüm sanat, spor ve iş dünyasının devlerinin katıldığı bir gecede ödül alan 5 dernek arasında olmak ve 2 ödülün sahibi olan tek dernek olmak bu yolda her engele karşı büyük bir başarı ile yürüdüğümüzün en güzel kanıtı sanırım. 
Tabiiki gecede tek güzel olan ödül almamız değildi elbette. Diğer derneklerdeki büyük başarıları görmek, engelleri kaldırmak için orada olan  yüzlerce insanın gözlerindeki ışığı görmek, sanata sanat olarak bakabilen kişilerle aynı yöne aynı heyecanla bakabilmekti. Organizasyonun yaratıcısı ve 3.kez Engelliler adına yaptığı bu projeden dolayı tüm engelli bireyler adına Özge Pirçek e minnettar olmalıyız. Bizler engelsiz dans ekibiyiz Anadolu derneklerinin en büyük dezavantajı İstanbul’dan çok uzak olmaları. Eminim ki  kendini ifade edemeyen sesini duyuramayan yaptıklarını yada yapacaklarını göstermek isteyecekleri bir kitle bulamamanın üzüntüsü içindeler. Biz öyleyiz çünkü. Bu tarz organizasyonların sayılarının artması bu koca yürekli güzel insanların daha standartları yüksek bir hayat yaşananları ve daha önemlisi birşeyi başarabilme hazzının mutluluğunu hissetmeler adına çok önemli. Herkese empati dolu bir hayat dilerim. 
Engelleri kaldırmak adına siz de bir adım atın. 
Sanatla kalın.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...