Yazar

serdaroktav@gmail.com

713 makale bulunmakatadır

İSTİSNALAR OLABİLİR…

08:00 - 11 Ocak 2019

+A

-A

Yerel seçimler yaklaştıkça, seçimlerle ilgili yorumlarda çoğalıyor. Partiler aday belirleme telaşı yaşarken, AK Parti’de de 3 dönem kuralı konuşuluyor.
Bazı partiler ittifak yapacak gibi görünse de bu ittifak genelde tabanda olacak gibi… Bunlardan biri İYİ Parti… İYİ Parti şu anda sessizce bekliyor ve sürprizler yapmaya hazırlanıyor.
AK Parti’de, 3 dönem kuralı çok konuşuluyor. Zira, bu üç dönem kuralı, bölgemizi çok ilgilendiriyor. Birkaç ilçe de bu kural uygulanacak gibi… Ancak istisnalar da olabilir.
Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ocak’ta Samsun’a gelecek ve Belediye Başkan Adaylarını açıklayacak… Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli, Mustafa Demir… Sayın Demir ile birlikte İlçe Belediye Başkan Adayları da açıklanacak… Heyecan dorukta…
*****
Yerel seçimlere 2,5 ay kala, siyasi partiler seçim çalışmalarını sürdürürken, tabiri yerindeyse aday belirleme de ince eleyip sık dokuyorlar. Çarşamba Belediye Başkanlığı için AK Parti’de Hüseyin Dündar, yine en güçlü aday olarak ön planda… Ben, 3 dönem kuralının Çarşamba’da uygulanacağını sanmıyorum.  Çarşamba, o kuralın istisnası… Şayet, 3 dönem kuralı uygulanırsa, o zaman AK Parti’de dengeler değişir ve  Belediye Başkan Adayı Dr. Selami Arslan olur.
*****
 Diğer partilerde de aday belirleme  heyecanı yaşanıyor elbette.. Baştan da söylediğim gibi; İYİ Parti’de sessizlik var. Sürpriz aday çıkarmaya hazırlanan İYİ Parti, Çarşamba’da   sanırım diğer partilerin adaylarına göre seçim stratejisini belirleyecek…
CHP ile Saadet Partisi’nin Belediye Başkan adayları açıklanmıştı. CHP’nin adayı-Çarşamba Belediye Meclisi eski Üyesi- Mimar Altan Karabulut, Saadet Partisi’nin adayı da Saadet Partisi Çarşamba İlçe Yöneticisi- İnşaat Mühendisi Sebahattin Sancar… Büyük Birlik Partisi aday çıkartır mı? Onu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şimdilik aday görünmüyor.
Çarşamba’da en önemli etken ise MHP… MHP’nin konumu Çarşamba’da farklı… Çarşamba’da MHP’nin aday çıkarmayacağı, AK Parti-MHP ittifakının yapılacağı konuşuluyor   ama  MHP tabanı, Çarşamba’da bu ittifaka bağlı kalır mı? Onu da 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde göreceğiz.
*****
Bu gelişmeler, bu yerel seçimlerin çok hareketli ve de hararetli geçeceğine işaret ediyor.
Görünen o ki; Önümüzdeki yerel seçimlerde çok büyük heyecanlar yaşayacağız hep birlikte…
Hayırlısı olmasını diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
Cumamız mübarek olsun…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...