Yazar

serdaroktav@gmail.com

770 makale bulunmakatadır

KENEVİR, SAMSUN İÇİN UMUT OLACAK GİBİ…

07:50 - 25 Mart 2019

+A

-A

Samsun iş dünyasında hareketlilikler yaşanırken, MÜSİAD Samsun Şubesi de yatırımların önünü açmaya çalışıyor  ve öncülük ediyor.
Öncülük faktörü olduğunu‘ Türkiye Sağlık Turizmi ve Medikal kümelenme Vizyonu’ programında ortaya koydu.
MÜSİAD ve OMÜ işbirliği ile Samsun geneli ‘Türkiye Sağlık Turizmi ve Medikal Kümelenme Vizyonu protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.
Programa katılan; MÜSİAD  Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Samsun’da yapılan çalışmaları dile getirerek, kenevir üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kenevir üretimi için seçilen pilot iller arasında Samsun’un da olduğunu ve bunun Samsun için fırsat olduğunu vurgulayarak, kenevirin sağlıkta, sanayide kullanılan, ekonomiye katma değer katkısı olan bir ürün olduğuna işaret etti. MÜSİAD olarak kenevir üretiminin öncülüğünü yaptıklarını ve bu sorumluluğu taşıdıklarını ifade ederek, kenevirin çok yönlü ürün olması ve faydalı olması yönünden MÜSİAD’ın kenevir üretimine öncülük etmesinin de çok önemli olduğuna işaret etti.
*****
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’te yaptığı konuşma da kenevir üretiminin önemine dikkati çekerken, OMÜ’nün de katkıları olacağına vurgu yaptı.
Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmada; Kenevir üretimine  değinerek, kenevir üretiminin yaygınlaştırılacağına dikkati çekti. Kenevirin sanayide, sağlıkta faydalarına vurgu yapan Vali Kaymak, katma değeri ile ekonomiye de katkı sağladığını söyledi. Kenevir üretimi ile ilgili yatırımlara da dikkati çeken Kaymak, keneviri işleyecek fabrikaların da Samsun’da  kurulabileceğine işaret etti.
Bu sözlere baktığımızda; Samsun’da kenevir üretimi ön plana çıkıyor.
Mamafih, Samsun Valisi sayın Osman Kaymak’ın vurgu yaptığı kenevir üretimi ile ilgili yatırımlar dikkatleri çekti. Keneviri işleyecek fabrikaların kurulabileceği yönündeki söylemi ise çok önemli ve umut verici…
Kenevir, Samsun için umut olacak gibi görünüyor.
Haydi hayırlısı…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...