Yazar

hk@gazetearena.com

488 makale bulunmakatadır

KENTİMİZİN DİNAMİKLERİ

01:19 - 3 Haziran 2020

+A

-A

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili  sayın Yusuf Ziya Yılmaz, bir açıklamasında  "Samsun her alanda büyük fırsatları, imkanları, olanakları bünyesinde barındırıyorsa bunları kazanım haline dönüştürmek için büyük bir sinerji oluşturmamız şart. Samsun her alanda büyük fırsatları, imkanları, olanakları bünyesinde barındırıyorsa bunları kazanım haline dönüştürmek için büyük bir sinerji oluşturmamız şart.

 Hepimizin el ele vererek kentimizin potansiyelini artıya çevirmemiz gerekli. Mesela Ladik ilçemiz koruma altındaki göleti, yaylaları, kaplıca imkanları, kayak turizmi, doğal güzellikleriyle eşsiz bir yer. Doğa korunarak bu yönde konaklama imkanları, tesisler artırılabilir, yeni projeler geliştirilebilir.

Kentimizin dinamikleri, yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi aktörleri hepimiz, Samsun'un her bir noktasında  kazanımlar için el ele vermeliyiz. Bu zamana kadar olduğu gibi şehrimizin daha ileri taşınması için çok çalışmalıyız. Özellikle ekonomi bizim vazgeçilmezimiz ve en çok üzerinde durduğumuz konu.
Bu yönde yapılacak her çalışmaya desteğe hazırız. Üniversiteler, her alanda uzman yetişmiş akademisyenleri, eğitim verdiği öğrencileri ile hem ülkemiz hem de bulundukları şehirler için değerli bir hazine niteliğindedir. Ülkemizde iki üniversitesi bulunan şehirler arasında artık Samsun'da var. Kentimize önemli katkıları olacak.
Üniversiteler bir kentin kalkınmasında önemli roller üstlenmektedir. Şehir ve üniversite bağı ne kadar güçlü olursa her alanda fayda bir o kadar artmaktadır. Bu zamana kadar olduğu gibi üniversiteler ve şehir bağlarının güçlü bir şekilde devam etmesi için hepimiz elimizden geleni yapacağız" demişti.

Samsun’un gündemi yoğun…
Bu yoğunlukla oluşan sinerjiyi fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu fırsat bir daha elimize geçmeyebilir.
Elbette, Samsun için hep birlikte elele vermeliyiz.
Sayın milletvekillerimizin yatırım olanaklarını sağlamaları lazım.
Fırsatları yatırıma dönüştürmeliyiz.
İşte fırsatlar, üniversiteler!…
Hemen fırsatları değerlendirmek lazım.

Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU