Yazar

halil_can_55@hotmail.com

342 makale bulunmakatadır

KISA KISA DOKUNUŞLAR…

11:43 - 12 Ekim 2018

+A

-A

Samsun’da yapılan çalışmalar dikkatle takip edilirken,  Samsun’a olumlu yansımaları da sevindiriyor. Yatırım projelerinin de bir an önce hayata geçirilerek istihdamın sağlanmasını, Samsun’un kalkınmasını arzu ediyoruz.
*****
Bu çalışmalarla birlikte, çözüm bekleyen sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması isteniyor. Özelikle yol sorunları ve buna bağlı olarak da alt yapı, kanalizasyon sorunları  gündemde…
Çok sayıda ilçelerde, kenar mahallelerde grup yolları yapılmayı bekliyor.
Bu konuda haberler yapmıştık. Grup yolu çalışmaları başlatılmıştı ancak işi üstlenen müteahhit firma, nedendir bilinmez başladığı işi yarım bırakarak yolu yapmıyor. Hal böyle olunca da mahalle sakinlerince tepkiler gösteriliyor. Mahalle muhtarları, mağdur olduklarını söylüyorlar.
*****
Çarşamba’da 28 köyü birbirine bağlayan ‘Arım Mahalleleri’ grup yolu’nda başlatılan yol çalışmaları, grup yolu tamamlanmadan yarım bırakıldı. Bafracalı Mahallesi Muhtarı İsa Çakır ‘Grup yolu sorunlarını basın yoluyla gündeme getirmiştik. Hemen  akabinde grup yolu çalışmaları başlatılmıştı. Çok sevinmiştik ve bu konuda duyarlılık göstererek grup yolu çalışmalarını başlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Zihni Şahin’e de teşekkür etmiştik. Ancak başlatılan grup yolumuzun  çalışmaları, bir  süre sonra yarım bırakıldı. Yüklenici firma nedendir bilinmez işi yarım bırakıp gitti.  Mağdur olduk. Sıkıntı çekiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız  sayın Zihni Şahin’den, grup yolumuzun yapılmasını istiyoruz’ diyor.
*****
Bir çok ilçe de mahallelerde buna benzer sorunlar var.  Bir çok yol yapılmadan yarım bırakılmış…
Yine Çarşamba’nın Karamustafalı mahallesinde,  birkaç ay önce gündeme getirdiğimiz yo sorunu çözümlenmemiş… Mahalle sakinleri,  yolun çöktüğünü, ırmağa doğru kaydığını, bu konuda acil önlem alınmasını istiyorlar.
*****
Ayrıca, sokaklarda uygulanan parkomat sistemi,  daha fazla trafik yoğunluğu oluşturduğu için, vatandaşlar  bu uygulamanın kaldırılmasını talep ediyorlar.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...