Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

KİTAPLAR VE İNSANLAR..

08:00 - 24 Eylül 2018

+A

-A

İnsanları anlamadığımızdan bahsederiz hep, biz de anlaşılmaz oluruz çoğu zaman diğerleri için.. kitaplar gibidir insanlarda, önemli olan anlamak değildir bazen okunmuş olmaya değmektir. Bazen hiçbirşey anlamazsın kitaptan ama sonunda bir bakmışsınız neler katmış ömrüne. Yada siz farkında olmadan dünlerinizden ne dertlerinizi unuttunuz o satırlar arasındayken. 
Bazı kitaplar vardır hani eline alırsın ilk sayfadan belli eder kendini sarmaz seni, hikayesi yoktur, karakterleri boştur, sonu basından bellidir. Ama bırakamazsın kitabı elinden, bazen yazarına güvendiğin icin sabredersin, bazen bi unut dersin, bazen içindeki yarı yolda bırakmama arzusu galip gelir ama bu asla kitabın tahim ettiğin sonucunu değiştirmez. Sen o kitabı bitir yada bitirme o hikaye hiç anlam kazanmayacak.. o içi boş karakter hiç değişmeyecek.. sen o kitabı rafa kaldırırken sadece hayatında okuyabileceğim daha anlamlı bir kitabın zamanını çalmış olacaksın..
Kitap seçer gibi seçmeli hayatımıza aldığımız insanlarında, kapağı, ismi aldatmamalı bizi kanmamalıyız şatafatlı kapağına yada büyük cümleli başlığına.. 
 Ve dostlarımızı seçer gibi seçmeliyiz kitaplarımızı, en yakın dostlarımız değil mi kitaplarımız. Dertlendik mi açtığımız, sevindiğimizde, korktuğumuzda,  en çok da kaygılandığımızda açtığımız kapılarımız oluyorlar bizim hem dostlarımız hem kitaplarımız.  O yüzden hislerimize güvenmeliyiz biraz da. Ya da bambaska bir bakış açısını seçelim; boşverelim yeter ki okuyalım. Her kitabı, Her insanı.. Ama kalbimizle okuyalım. Herkes ve herşey hayatımıza anlam katmak İçin yok mu zaten. O halde siz hayata hep kalbinizle bakın.
Sanatla kalın...

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...