KONSENSUS SAĞLANMALI…

Trafik sorunu bölgemizin en önemli, öncelikle çözümlenmesi gereken sorunu…

15 Ocak 2022 10:18
A
a

Bunu yıllardır dile getiriyoruz ancak dikkate alınmıyor olsa gerek, bugüne çözüm bulunamadığı gibi trafikte habire yeni sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu sorun, Samsun’da tüm ilçelerimizde var ve çözüm bekliyor.

Bu minvalde, Çarşamba’da da bu sorunların  derhal çözümlenmesi gerekiyor.

Kaldırımlar yok… Mevcut kaldırımlarda işgal ediliyor. Vatandaşlar kaldırımları kullanamıyor. Otoparklar var ama boş duruyor. İlgililer yaptırım uygulayarak, araçları otoparklara yönlendirmiyor.  Yeni otoparklar açılması çalışmaları yapılıyor ama yaptırım uygulanmıyorsa, araçlar otoparklara yönlendirilemiyorsa yüzlerce yeni otopark açılsa trafik sorunu çözümlenebilir mi?

Çarşamba’da kaldırımlar, yeniden düzenlenerek güncellenmeli ve kaldırımların işgal edilmesi engellenmelidir?

Nasıl olacak bu? Elbette yaptırım uygulayarak…

Yaptırım uygulanamaz mı?

Vatandaşlar, kaldırımların işgal edilmesinden ve düzenli kaldırımların olmamasından dolayı yolda yürümek zorunda kalıyorlar.  

Yollar, adeta araç otoparkına dönmüş… Cadde ve sokaklarda sıra sıra araçlar yolda park etmiş, trafik tıkanıyor. Ücreti mukabilinde park edilmesine müsaade edilen bu araçlar, trafik sorununu daha da körüklüyor. Cadde ve sokaklar, otopark alanı mı?  ki, Çarşamba’da cadde ve sokaklarda yol kenarlarına araçların  park etmesi meşrulaştırıldı. Trafik sorunları bu şekilde mi çözümlenecek?

Cadde ve sokaklarda yol kenarlarına kaldırım önlerine park eden araçlar haliyle kaldırımları da kapattığı için vatandaşlar kaldırımlardan yürüyemiyor, yol  üzerinde yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da kazalara davetiye çıkartıyor.

Bu konuları yıllardır gündeme getiriyoruz. Kaldırım sorunu çözümlenmedikten sonra, otoparkları yeterli olarak kullanmayıp (Yaptırım uygulamayıp) boş durduktan sonra, onlarca yüzlerce yeni otoparklar yapılsa, bu sorun çözümlenebilir mi?

Sorunları çok iyi irdeleyip, ona göre çözüm üretmek lazım.

Trafik sorunların çözümü için trafikle ilgili birimlerin, belediyenin, esnafın, basının da içinde yer alacağı bir platform oluşturularak, konsensüs sağlanmalı, trafik sorunun çözümlenmesi için çalışmalar başlatılmalıdır.

Trafik konusu, çok hassas konu…

Trafik sorunu çözümlenmeyince, günlük hayatın işleyişi de sekteye uğruyor.

Trafik sorunlarının  en kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını diliyorum.

Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli,

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR