Yazar

hk@gazetearena.com

201 makale bulunmakatadır

LÜTFEN!!!

06:13 - 22 Temmuz 2019

+A

-A

Bu sütunlarda çokça:  Trafik sorununu-kaldırım ve yol sorununu yazdık. Bu sorunları neden devamlı yazıyorsunuz diyorlar. Sorunlar çözüme kavuşturulamadı ki… Hep ikinci plana itildi. Yapacağız-bu sorunları çözeceğiz denildi ama unutuldu. Bizlerde tekrar tekrar gündeme getirerek hatırlatıyoruz. Sorunlar çözümleninceye kadar da gündeme getirmeye-hatırlatmaya devam edeceğiz tabii ki…
----------------------
Trafik sorunu çözüme kavuştururken- sürücülerinde katkıda bulunması lazım. Düşünün- öyle sorumsuz sürücüler var ki… Yayalara saygı göstermiyorlar. Yol vermiyorlar. Yolda hızlı geçişlerle yayalara tehlikeli anlar yaşatıyorlar.
Hatırlatalım beyler: Öncelik yayaların… Bir daha söyleyelim mi!...
----------------------
Yağışlı havalarda bile  yayaların yanından hızla geçerek yolda oluşan su birikintilerinin yayaların üzerine sıçramasına neden oluyorlar. Bu kadar da sorumsuzluk olmaz ki…
Yayalara yol verin…Trafik sorununu daha da sorunlu hale getirmeyin… LÜTFEN!!!
-------------------------
                             GÖRGÜ KURALLARINA DİKKAT!...
Son yıllarda teknoloji o kadar hızlı gelişti ki hayatımıza giren cep telefonu ve bilgisayarların değiştirdiği davranışlarımızın hangisinin nezaket kuralları içinde hangisinin dışında olduğunu bile fark edemedik.
Görgülü olmak: Sadece hangi kıyafetin nerede giyileceği ya da hangi yemekle  hangi içeceğin içileceğiyle sınırlı değil. Karşımızdakilere düşünceli, saygılı ve nazik davranmak bir yaşam biçimidir. Görgülü olmak hayatın her alanında, selamlaşmadan özür dilemeye, teşekkür etmekten fikir tartışması yapmaya kadar her ayrıntıya nezaket ve estetik katmaktır.
-----------------------------
İlişkilerimize estetik bir derinlik katmak insana verdiğimiz değerin bir yansımasıdır. Bu çağın görgü kurallarının- eskiye oranla  daha samimi ve resmiyetten uzak bir gerçekçilik içinde olması gerektiğini düşünüyorum.
------------------------
Sokakta öyle insanlara rastlıyoruz ki- afedersiniz yerlere tükürüyorlar. Yerlere çöp atıyorlar. Trafikte saygısızca davranıyorlar. vs.v.s….
Görgü kurallarına dikkat edelim.
------------------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...