Yazar

hk@gazetearena.com

364 makale bulunmakatadır

MEDENİ KENT OLMAK!…

06:15 - 22 Ekim 2019

+A

-A

Dün gazetemizde çıkan röportajında, engellilerle ilgili olarak  ‘Engeller, hayatın ritmini yakalamaya engel olamaz’ diyen Çarşamba Bedensel Engelliler Basketbol Spor Kulübü  (ÇABES) Başkanı-AK Parti Çarşamba Belediye Meclis Üyesi Kerim Deniz; Çarşamba’da en önemli sorunun , kaldırım ve trafik sorunu olduğunu ve  bu sorunların, engellilere de çok olumsuz yansıdığını söyleyerek,  Çarşamba’da yaşayan yaklaşık 15 bin engelliyi-Çarşamba Belediye Meclis Üyesi olarak  temsil ettiğini de vurgulamış,  ‘Kaldırımlar, bir şehrin medeniyetidir’ demişti.
Evet aynı sorunlar, Samsun’da diğer ilçelerde de var. Bu sorunların çözümü gerekli…
*****
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’de, engellilerle ilgili olarak örnek çalışmalar yapıyor ve Atakum’da ‘Engelsiz Yaşam Alanı’ oluşturacaklarını ifade ediyor.
Atakum Belediyesi tarafından desteklenen ‘Engelsiz Yaşam Panayırı’ -Yaşam Park açılışında konuşan  Başkan Deveci “Önümüzdeki günlerde  ilk fırsatta çok gecikmeden ‘Engelsiz Yaşam Alanı’ oluşturacağız. Buna benzer parklarda engellilerimizi sıkıştırmayacağız. Samsun’un iş adamlarını, uluslararası ilişkisi olan dernekleri, STK’ları, odaları ve her birini buraya ayrı ayrı çağırıyorum. Hiçbirimizin garantisi yok. Bu gibi yerlere bugün değilse de yarın ihtiyaç olunabileceği düşüncesiyle bu kardeşlerimize el uzatarak Türkiye’de örnek’ Engelsiz Yaşam Alanı’ oluşturmamız gerekiyor. Biz hayal ve proje olarak buna hazırız. Maddi olanaklarımız sınırlı. Bu panayıra benzer bir çok etkinlikler yapabiliriz. Atakum da bu zaten. Kent bu olmalı. Atakum, farkını burada ortaya çıkarmalı. Buna benzer 4-5 etkinliği hafta sonuna sığdırdık. Hafta içi de birçok kültürel etkinliğimiz vardı. Bu kış dahil, önümüzdeki yaz her gün bir etkinlik olacak. Atakum bir kültür-sanat kenti olacak. ‘Atakum Belediye Başkanı olursam, benim elim bütün Atakumluların omzunda olacak’ demiştim. Onu yerine getireceğim. Her sorunu çözmeye çalışacağız. Çözemiyorsak da her sorunun, sorun sahibiyle birlikte üstleneceğiz. Benim de yakamı bırakmayın. Tembelliğe alıştırmayın. Verdiğiniz oyun, verginin hesabını sorun. Benden öncekilere ve sonrakilere de hesap sorun. Atakumlu olmaya bu yakışır. Bunu yaparsak çağdaş, medeni bir kent oluruz. Komşuluk hukukunu güçlendirmiş oluruz. Kent kültürünü bir araya getirmiş oluruz. Ülke demokrasisine ve kalkınmasına Atatürk’ün şehri Samsun’dan ses vermiş oluruz” dedi.
******
Atakum Belediye Başkanı sayın Cemil Deveci’nin bu güzel çalışmalarına, engelli  vatandaşlar teşekkür ediyorlar ve çalışmaları dikkatle takip ettiklerini belirtiyorlar.
Sorunları çözmeye çalışmak, medeni kent olmak!… Başkan Deveci’nin bu söylemleri çok güzel!…
Haydi hayırlısı…
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, günler diliyorum.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU