Yazar

serdaroktav@gmail.com

822 makale bulunmakatadır

MUTLULUĞU YAKALAMAK

18:38 - 20 Haziran 2019

+A

-A

İnsan doğar-büyür-gelişir ve yaşamından sonra ölür. Allah insanları böyle yaratmıştır. İnsanların dünyaya gelişlerinde hayatı doya doya yaşama-  anlamlandırma faktörü ön plandadır. İnsan mutlu olmak ister her şeyde ama her şeyde mutlu olmak ister. Yaptığı işte- bulunduğu çevrede-insanların birbirlerine davranışlarında-kendisine gösterilen ilgiden-sosyalleşmekten-hayatın akışından mutlu olmak ister.
---------------
Mutluluk insanlar için olmaz olmazdır. Mutluluğun boyutu çok büyük olduğu halde insanlar küçük bir şeyden de mutlu olabilirler. Önemli olan o mutluluğu yakalayabilmektir. Mutluluk hayatın bir parçası-mutsuzluk insanları karamsarlığa yeise iter. Dolayısıyla hayatı yaşanmaz duruma getirir.
-------------------
Gazetemizin okurlarından İYİ Parti Çarşamba Belediye Meclis Üyesi- Yönetici sayın Filiz Karabaş-Mutluluk ile ilgili olarak çok güzel bir yazı kaleme almış…
İlgimi çeken bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Buyurun hep birlikte bakalım:
….“Avuç içlerimizi ve ceplerimizi dolduran renk renk bilyelerin verdiği mutluluğu küçücük yüreğimize sığdıran çocuklardık. Şimdiyse büyüyen yüreğimizin içine renk renk hayalleriyle ve ışıl ışıl gözleriyle hayata bakan o çocuklardan aldığımız mutluluğu sığdırmaya çalışıyoruz.
Küçüktük büyüklerimizin gözlerinde birer serçe gibiydik belki de…
Büyüdük ve yüreğimizde şimdi uçsuz bucaksız bir gökyüzü var  ve dünyanın bütün serçeleri gelse de o gökyüzü asla dolmaz…
Mutlu olmak için çocuk kalmak gerekmez.
Mutluluğu hissetmeniz ve istemeniz yeter.
Küçük yüreklerde büyük mutluluklar çocukların olsun…
Büyük yüreklerimizde küçük mutluluklar bize yeter”
--------------
Yazı için sayın Filiz Karabaş’a teşekkür ediyorum.
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...