Yazar

sanazzarefi@gmail.com

8 makale bulunmakatadır

Neden su içelim ?

06:42 - 18 Haziran 2019

+A

-A

Günlük yaşantımızda kışları çok olmasa da yazları su tüketme ihtiyacımız oldukça artıyor. Ancak sadece yazın değil kışında su tüketimimize dikkat etmeliyiz. ortalama günde 2-2,5 litre su içmemiz gerekiyor.
ü  Beyni Besler.Hafıza, unutkanlık, konsantrasyon eksikliğinin merkezi beyindir. Su içerek beyninizi beslemeniz, hafızanızın güçlenmesi unutkanlık ve konsantrasyon eksikliğinin azalmasını sağlar.
ü  Kalbin Yorulmasını Önler.Su, kandaki yoğunluğu arttırır böylece kalp, kan pompalamak için daha az çalışır. Enerjiyi arttırır.
ü  Yaşam Kalitesini Arttırır.Kaslarımızın yüzde 75'i, kemiklerimizin yüzde 22'si, kanımızın yüzde 83'ü sudur. Susuz kalındığında vücudun bu bölümleri yüzde 100 çalışamaz. Enerji eksikliği, yorgunluk, bitkinlik, baş ağrısı hissedersiniz.
ü  Kabızlığı Önler.Sindirim sisteminin rahat çalışmasında, lifli besinler ile önemli rol oynar .
ü  Cildi besler.Yeteri kadar su tüketirseniz kırışıklar ve çatlaklarda önemli azalmalar olacaktır.
ü  Metabolizmayi hizlandirir.
ü  Saç Dökülmesini Engeller.
ü  Sindirimi Kolaylaştırır.Sabah kalktıktan sonra içtiğiniz 2 bardak su iç organlarınızı harekete geçirerek sindiriminizi kolaylaştırır.
ü  Kalp Krizi ve Beyin Kanamasını Önler.
ü  Ağız Kokusunu Önler.
ü  Stresle Savaşır.Beyin Dokusunun Yüze %85'i sudan oluşur. Eğer vücudunuzda yeterli miktarda su yoksa hem ruhen hem de fiziksel olarak kendinizi stres altında hissedersiniz.
ü  Böbrek Taşı Riskini Azaltır.Kanımız, hücreler için gerekli oksijeni ve diğer maddeleri su ile birlikte daha hızlı taşır. Su tüketiminin yetersiz olduğu durumlarda, kan hacmi azalabilir. Bu da dolaşım sistemini olumsuz etkileyen faktörlerden biridir.
ü  Kas Kitlesini Korumaya Yardımcı Olur.Spor yaparken sağlığımızı korumak için düzenli egzersiz, düzenli beslenme, düzenli uyku ve yeterli su tüketimine dikkat etmemiz gerekebilmektedir.
ü   Reflünün En Doğal Tedavi Yöntemidir.
ü  Yaşam kalitemizi çok ciddi oranda düşüren ve tedavi edilmediği taktirde yemek borusu kanserine dönüşme ihtimali bulunan reflü için yeterli miktarda su içmek çok faydalıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...