Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

O IŞIĞI GÖRMEK LAZIM!...

06:08 - 14 Ocak 2020

+A

-A

   Samsun, zengin potansiyeliyle değerlendirilmeyi beklerken, dinamikleriyle ön plana çıkarak harekete geçirilecek faktörleriyle dikkatleri çekiyor.
Samsun’un zengin potansiyeli her zaman, her fırsatta, her yerde, her platformda gündeme getiriliyor. Ancak bu zengin potansiyeli değerlendirecek projeler hayata geçirilemiyor, yatırımlar gerçekleştirilemiyor. Bu da elbette ki Samsunluları üzüyor.
Şehrin dinamikleri harekete geçirilerek, konsensüs sağlanarak Samsun’un değerleri ortaya koyulmalıdır.
Elbette bunu siyasilerimiz yapacaklardır,yapmalıdırlar.
******
Şimdilerde siyasilerimiz, Samsun için ortak akıl fikrini ortaya attılar ama bu ortak akıl fikri yeni değil, daha önceki yıllarda da gündeme getirilmişti ama hayata geçirilememişti.
Önceki gün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu  ile bir araya gelerek ‘ortak akıl’dan bahsetti.
Samsun için ortak akıl, tabii ki çok önemli… Ancak bu konuda ciddi adımlar gerekli…
*****
***‘Ticaret ve Sanayi Odası, belediyeler, milletvekilleri tüm imkanlarıyla bir yere odaklandığında o şehrin önünde durmak mümkün değil. Bütün ağır problemlerinin ve kentin bütün ihtiyaçlarının bu konuda çözümü yolundayız. Kentsel dönüşümü Türkiye'de en yaygın, bilinçli ve vizyon ile çözen kent biziz"diyor Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özetle..
***STSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu’da ‘Samsun'da odamızla beraber bir ortaklık ruhu oluşturduk.Bunu devam ettireceğiz’ diyor.
*** AK Parti Genel Başkan Yardımcısı- Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da “Şehrin önemli aktörleri bir araya gelerek bu şehrin hızla alınması gereken mesafeye dikkat çekmek için bir takım çalışmaların içine girdik. Geçmişte çok beklediğimiz alanlarda hızla bir ivme kat ettiğimizi söyleyebiliriz. Her ne yaparsak yapalım insan faktörü işin içinde olmadığı sürece yaptığımız planlamalar, bir takım vizyon hedefleri olarak kalır. Bunları hayata geçirecek olanlar ile birlikteyiz. Türkiye'de de çok güzel gelişmeler oluyor. Biz Samsun olarak elde ettiğimiz başarının ve gösterdiğimiz çabanın büyük oranda Türkiye'nin gelişmesine katkı verdiğimizi bilerek o ruh haliyle bunları yapıyoruz. Bugün üniversitenin, sanayinin, ticaretin şehrin diğer önemli sivil toplum kuruluşlarının ve siyasetin bütün bunların ortaklığı ile üretileceği fikrin şu dönemde çok daha kolay hayata dönüştürüleceğini düşünüyorum. Samsun için sanayimiz, ihracat rakamlarını yükseltmek ve istihdam problemini çözmek için yatırımlara ihtiyacımız var. Bunun, Ankara'da uzun zamandır alt yapısını oluşturduk. Önümüzde çok kısa bir zaman sonra bu konuda Samsun'u, Karadeniz bölgesi ile sınırlı kalmayacak bir üretim kapasitesiyle, o anlamda üretim merkezini şehrimize kazandıracağız. Bu işi Samsun yapar dediğimiz yeni alanlar var. Kenevir işi bunlardan biridir. Yeni bir üniversitemiz var. Türkiye'nin şu dönemde hızlı bir üretim ile yerli ve milli üretime vereceği kıymetle, değerle bu konuda girişimcilerin attığı adımlarla önümüzde çok parlak bir dönemi birlikte oluşturacağız” diyor.
Bu sözler,  Samsun’un geleceği adına umut veriyor.
Bu sözleri alt alta topladığımızda; Samsun’un geleceğe emin adımlarla ilerlediğini söyleyebilir miyiz?
O ışığı görmek lazım!...
Haydi hayırlısı!...
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU