Yazar

hk@gazetearena.com

434 makale bulunmakatadır

Öğretmen, Öğrenci, Kitap…

06:39 - 16 Kasım 2019

+A

-A

Sivil toplum örgütleri, sendikalar, sosyal projeler, gençlik projeleri geliştiriyorlar. Amaç çok iyi, topluma faydalı nesil yetiştirmek…
Her sosyal projenin amacı, topluma fayda getirecek çalışmalar içermiyor mu?
Bu projelerden biri de Çarşamba’da gerçekleştirilmeye çalışılıyor.  Projeyi, Eğitim-Bir-Sen Çarşamba Temsilciliği yürütüyor.  ‘Bir bilenle bilge nesil’ projesi…
******
‘Bir bilenle bilge nesil’ projesi ‘ni hayata geçirmek için çalışmalar başlatan Eğitim-Bir-Sen Çarşamba Temsilciliği’nce, projenin yaygınlaştırılmasına çalışılıyor.
 Eğitim-Bir-Sen Çarşamba Temsilcisi Hasan Demir, projeyle ilgili olarak  “İlim, irfan ve hikmet yolunda fikre yönelen, geleceğe yürüyen şuurlu gençlik düsturuyla, bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in ‘Bir bilenle bilge nesil’ projesi,  benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir tezahürüdür. Bu proje, adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır.
 ‘Bir bilenle bilge nesil “  projemizin 3 Temel ögesi vardır. Bunlar: Öğretmen, öğrenci ve kitaptır.
Bu proje, öğrencilerimizin okuma, anlama, tahlil ve sonunda anladığını yazarak ödüllendirmenin gerçekleştiği bir final programıyla sona erecektir.  Proje kapsamında her öğretmen, 8 öğrenciden oluşan kitap okuma halkaları oluşturarak  gençlerimizin okuduğu kitabı birlikte analiz eder, daha sonra kitapla alakalı kompozisyon yazar. Öğrencinin düşünce dünyası geliştirilmesi amaçlanan bu projede, öğrencinin kaleminin de geliştirilmesi arzu edilmektedir.
******
Bu yıl dört önemli eseri öğrencilerimizle buluşturuyoruz.  ‘Bir bilenle bilge nesil’  3 yıldır tüm Türkiye’ de uygulanmaktadır. ‘Bir bilenle bilge nesil” projesinin, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk öğrenci-yazar buluşmasını 28 Kasım günü Çarşamba Gençlik Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. İlçemizde şuana kadar 16 öğretmen ve 125 öğrencimizle bu projeye katılıyoruz” dedi.
*****
Bu projenin hayata geçirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışan sendika yöneticilerini ve öğretmenleri  kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
Sosyal alanda ve eğitim alanında yapılan bu güzel çalışmalar dikkatle takip ediliyor.
Projenin hayata geçirilmesini ve yaygınlaştırılmasını diliyorum.
Haydi hayırlısı…
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU