Yazar

serdaroktav@gmail.com

770 makale bulunmakatadır

OKURLARIMIZDAN GELENLER…(1)

12:37 - 12 Şubat 2019

+A

-A

Okurumuz Eğitimci-Yazar Ömer Yıldız’dan güzel bir yazı…
Buyurun hep birlikte bakalım:
 “DOKUNUŞLAR-  UYARIMIZ KUR'AN-DAN...
               Gündemlerinde adalet, eşitlik, paylaşım ve fakirleri/yoksulları gözetmek olmayan HAYIZ ve NİFAS uleması; ALLAH ile kulları arasına girerek insanların ALLAH'a koşmasına ve sığınmasına perde olmayınız. Bizim eteğimize tutunanlar cennete girecekledir dersiniz ha...Sahi siz insanları hangi Cennete çağırıyorsunuz?
Sizlere şu ayetleri hatırlatırım:
''Siz kendinizi unutarak diğer insanlara erdemli olmayı mı öğütlüyorsunuz -hem de ilahi kelam/Kur'an-ı okuyup durduğunuz halde? Siz hiç aklınızı kullanmaz mısınız?''(Bakara:44)
''Kendisine Rabbinin ayetleri hatırlatıldığı halde, onlardan yüz çeviren ve iki elinin hazırlayıp önden gönderdiği şeyleri unutandan daha zalim kim olabilir? Şu bir gerçek ki, biz onların kalpleri üzerine onu anlamamaları için kabuklar geçirdik, kulakları içine de ağırlıklar koyduk. Onları hidayete çağırsan da bu durumda hidayete asla ulaşamazlar.''(Kehf:57)
*****
"Buna rağmen, bunlara ne oluyor ki, öğütten yüz çevirip duruyorlar?
Sanki onlar, ürkmüş yaban eşekleri gibidirler,
Aslandan korkup kaçmışlar." (Müddesir:49-50-51)
''Fakat kim de benim uyarıcı mesajlarımdan yüz çevirirse, iyi bilsin ki onun hayat alanı daraldıkça daralacak ve Kıyamet Günü Biz o kimseyi kör olarak kaldıracağız.''(Taha:124
           Adam diyor ki: "Bugüne kadar yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim.." Dedim ki: ''Kamil insan pişman olamayışına PİŞMAN olabilendir. Demek ki, sen Rabbine hiç tevbe etmemişsin.'' işte gelinen en korkunç ve vahim nokta...
           Cennet ehli segara/cehennem ehline sorar: ''Sizi buraya sokan nedir. Derler ki, biz dünyada iken salat edenlerden değildik. (Burada ki salat sadece namaz değildir. İnsanlara mali destekte bulunma ve zihinsel aydınlanmasını/eğitimini sağlama) Biz, miskinleri doyurmazdık/ yiyeceklendirmezdik. Biz boşa uğraşanlarla boşa uğraşırdık. Ve de biz Din Gününü yalanladık.''(Müddesir:42-26) ''Ey göreve hazır kişi(!) Kalk ve hemen uyar...'' (Müzzemmil:1-2)
           ‘'Zülme karşı tavrın hak ve adaletten yana ise, Mazlumların koruyucusu ve kölelere özgürlük diyebiliyorsan, Bütün insanlığın kurtuluşuna kendini adamışsan, Çağın Firavun ve Nemrut Ve de Ebu Lehep'lerine karşı; Musa, İbrahim ve Muhammed'i rölünü üstlenebiliyorsan SEN Kur'an-ı anlamışsın demek ki...''
           Uydurulmuş Din Satıcılarına Uyarı:
Hani yok mu şu piyasada dinden geçinmeciler? Kendilerine göre bir din algısı oluşturup insanları ona çağıranlar Kitab-ı Kerim’de ALLAH bakınız ne buyuruyor?
       '' Yoksa size ait bir kitabınız var da (bu batıl hükümleri) ondan mı okuyorsunuz? (Kalem:37)
      ''Yoksa onların, dinden, Allah'ın izin vermediği şeyi kendileri için yasalaştıran ortakları mı var? Kesin ayrıma ilişkin söz olmasaydı, aralarında hüküm mutlaka verilirdi. O zalimler var ya, onlar için acıklı bir azap öngörülmüştür.'' (Şura:21)
‘’Vay, Kitabı elleriyle yazıp, sonra da onu az bir değere satmak için, «Bu Allah katındandır» diyenlere! Vay ellerinin yazdıklarına! Vay kazandıklarına…’’(Bakara:79)
         Salatımız, nüsuklarımız, hayatımız ve ölümümüz Alemlerin rabbi Allah’adır.
                                                                                                                           Devamı yarın…/…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...