Yazar

serdaroktav@gmail.com

883 makale bulunmakatadır

OLUMLU YANSIMALAR…

06:14 - 22 Temmuz 2019

+A

-A

Günümüzde öyle enteresan gelişmeler yaşıyoruz ki- etkilenmemek mümkün değil… Özellikle siyasilerimizin yaptığı çıkışlar değerlendirmeye almaya değer…
Yapılan açıklamalara baktığımızda- gelişmelerin olumlu yansımalarına da seviniyoruz elbette…
Geçen hafta sonunda-Çarşamba Belediye Meclisi’nce - Temmuz ayı olağanüstü toplantısı gerçekleştirilerek  önemli kararlar alındı.
-----------------
Çarşamba Belediye  Meclis Üyeleri- Çarşamba’da tarihi ve kültürel potansiyelin değerlendirilerek turizme kazandırılması ve OKA’nın turizm projesinden yararlandırılması için Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a yetki  verdiler. 2 gündem maddesinin görüşülmesi için gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısında-  Orta Karadeniz  Kalkınma Ajansına (OKA)   2019 yılı fizibilite desteği kapsamında-Çarşamba Tekstil Kümelenmesi fizibilite çalışmasına dair proje sunulması konusunda Belediye Başkanının yetkilendirilmesi konusu ile Orta Karadeniz Turizm altyapısının geliştirilmesi mali destek programı-Çarşamba Doğal Yaşam/Tema Park projesi başlıklı proje sunulması için Belediye Başkanının yetkilendirilmesi konusu görüşüldü. Konu hakkında Belediye Meclis Üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Halit Doğan-OKA’nın da  desteği ile  turizm projelerini hayata geçirmeye çalışacaklarını-Çarşamba’nın tarihi ve kültürel potansiyelini turizme kazandıracaklarını vurguladı. Turizm projesi ile Çarşamba’nın gelişeceğine işaret eden Doğan-Çarşamba’nın büyük tarihi ve kültürel potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli değerlendirerek turizme kazandıracaklarını ifade etti.
Çok güzel bir gelişme…    
-------------------------------
Mamafih-Çarşamba Belediye Meclisinin CHP’li tek üyesi olan Namık Kemal Sonkaya ile de Çarşamba’nın sorunları ve çözüm önerileri hususunda röportaj yaptık…
Sonkaya- Genç siyasetçi…
Röportajda önemli konulara değindi-anlamlı mesajlar verdi.
Sonkaya “Çarşamba Türkiye’de 45 il’den büyük bir ilçe. Çarşamba’nın konumu çok önemli. Tarih-kültür-tarım-turizm yönünden büyük bir potansiyele sahip Çarşamba’da bu yönde yatırımlarla istihdam alanları açılabilir. Elbette Çarşamba Belediyesi- tarımda olsun-sanayide olsun-turizmde olsun-yatırım  yapılacaksa- yatırımın önünü açmak için yer tahsisinde bulunabilir. Tarım-sanayi-ticaret-kültür-sanat bu yatırımlara göre gelişir. Çarşamba’nın önü açılır” dedi.
“Çarşambamız Avrupa’nın en güzel şehirleri (Viyana-Budapeşte-Paris) gibi- akarsuyun şehrin merkezinden geçtiği  bir şehir. Allah  vergisi bu güzelliği modern belediyecilikle bütünleştirmek de bizlerin görevidir. Türkiye’de Eskişehir- bu konuda en güzel örneklerden biri.
Samsun ve Çarşamba’nın şehircilik adına- ekonomik-sosyal-tarihi- kültürel-sanayi- tarım ve turizm olarak çok güçlü bir potansiyeli var. Bu potansiyeli büyük bir güce dönüştürerek Çarşamba’yı geleceğe taşımak da hepimizin görevi. Çarşambayı geleceğe taşımalıyız. Gelecek nesiller bunları bizlerden bekliyor. Bizlerin bu konuda sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir. Gelecek nesillere sorunsuz-çok güzel bir şehir- çok güzel bir Çarşamba bırakmalıyız.
Çarşamba’nın bir ferdi olarak-Çarşamba Belediye Meclis Üyesi olarak-Çarşamba’nın gelişmesi-kalkınması için-Çarşamba’nın geleceğe taşınması için yapılacak işlerin-hayati projelerin hayata geçirilmesi için takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.
Bu da çok güzel bir gelişme…
Öyle görünüyor ki- önümüzdeki günlerde bu gelişmelerin olumlu yansımalarına şahit olacağız…
Siyasetçilerimize çalışmalarında başarılar dilerken- bu çalışmalarla bölgemizin kazanacağına inanıyorum.
Hayırlısı olmasını diliyorum.
-------------------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum.  
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...