Yazar

serdaroktav@gmail.com

827 makale bulunmakatadır

ÖNCELİKLER ELE ALINMALI…

06:56 - 11 Temmuz 2019

+A

-A

Malum  yerel seçimler yapılalı 3 ayı geçti.(İstanbul seçimleri ve birkaç ilçe de yenilenen belediye seçimleri daha yeni). Her yerel  seçimlerin ardından kritikler yapılır- belediye de yapılan uygulamalar eleştirilir. Bu her seçim sonrasında böyle olmuştur.
Belediyelerde yaşanan işten çıkarmalar- işçi memur kıyımları- her dönemde olmuştur ve de olmaya devam etmektedir. Bir çok belediye- işçi çıkarmalarla ilgili olarak yoğun eleştiriler alıyorlar.
---------------------
Mamafih Belediye meclis üyeleri de bazı olumsuzlukları gündeme getiriyorlar. Özellikle muhalefet partilerine mensup meclis üyeleri- bir takım gerekçelerle eleştirilerini sıralıyorlar.
Belediyelerin bağlı iştirak v e kuruluşlarından-birimlerinden meclis üyelerinin bilgisi olmadığı vurgulanıyor. Bu konu- büyük tartışmalara yol açıyor. Belediye Başkanı bu konuda meclis üyelerini bilgilendirmelidir elbette…
Bunları bilmek meclis üyelerinin doğal haklarıdır tabii ki…
---------------------
Yapılan zamlar tartışıldı ve hala da tartışılıyor.
Ve belediyelerin borçları da gündemde… Belediyelerin her dönemde borçları olmuştur. Bu artık kaçınılmazdır. Hizmet yapıyorsanız elbette borçlanma da olacaktır. Usulsüzlük olmadıktan sonra borçlanmaların eleştirilmesi bence gereksizdir.
-----------------------
Bu minvalde-Çarşamba’da vatandaşlar Çarşamba Belediye Başkanı sayın Halit Doğan’ın öncelik olarak ele aldığı ve vaatte bulunduğu trafik sorunu-kaldırım-yol sorununun çözümlenmesini istiyorlar. Başkan Doğan’da belediye meclisinde yaptığı açıklama da- alt yapıyı yaptıktan sonra  bu sorunların çözümünü gerçekleştireceklerini söylüyor. Vatandaşlar bir an önce önceliklerin ele alınmasını istiyorlar.
Çarşamba şehiriçinde sokakların otopark gibi kullanıldığına ve trafik sorununun daha da büyüdüğüne işaret eden vatandaşlar imza kampanyası düzenleyeceklerini ve ilgili kurumlara ileteceklerini belirtiyorlar. Çarşamba’nın Yeşilırmak Mahallesinde yol yapılmasını isteyen bir grup vatandaşta bu konuda Başkan Doğan’a güvendiklerini vurguluyorlar.
----------------------
Sorunların çözümünde  öncelikler ele alınmalıdır diye düşünüyorum. Bu konuda duyarlılık gösterileceğine inanıyorum.
Haydi hayırlısı…
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...