Yazar

serdaroktav@gmail.com

743 makale bulunmakatadır

ÖNEMLİ FAKTÖR…

08:58 - 11 Şubat 2019

+A

-A

   Yerel seçim çalışmaları devam ediyor. Siyasi partiler sahaya indiler, Belediye Başkan Adayları sahada çalışmalarını sürdürüyorlar.
Belediye Başkan Adaylarından sonra şimdi sıra Belediye Meclis Üyelerinin belirlenmesine geldi.
Samsun geneline baktığımızda, birkaç değişiklik haricinde, çok da önemli noktalar yok. Belediye Meclis Üyesi adayları, genelde Başkan adayına yakın olan kişilerden teşekkül edecek gibi… Zira, Meclis Üyeliğini de artık Belediye Başkanları belirler oldu.
Tekkeköy’e baktığımızda; Belediye Başkanlığı için 3 aday yarışıyor ve 3’ü de iddialı… Mevcut Belediye Başkanı-Cumhur İttifakının Belediye Başkan adayı Hasan Togar, CHP’nin adayı Tansu Çıkış ve İYİ Parti’nin adayı Mustafa Candal… Mustafa Candal, Tekkeköy AK Parti eski İlçe Başkanı…Bu defa İYİ Parti’nin adayı ve çok büyük desteği var.  Vatandaşların teveccühü var. Mevcut Belediye Başkanı Hasan Togar, seçimlerde çok zorlanacak gibi görünüyor.
Belediye Meclis Üyeliklerinde de, önemli bir ilerleme olmadığı yönünde duyumlar alıyorum.
Yerel seçimlerde ekip çok önemlidir. Ekibiniz iyi olmazsa, ağzınızla kuş tutsanız başarılı olamazsınız. Bu bakımdan Belediye Başkan Adayları Mustafa Candal’ın ve Tansu Çıkış’ın ekibinin çok güçlü olduğu görülüyor.
Tekkeköy’de vatandaşlar,  Belediye Başkanı Hasan Togar’ın çokça handikapları olduğundan bahsediyorlar. Handikap, önemli faktör…
Yerel seçimlere 47 gün kaldı. Seçimlerin neticesini hep birlikte göreceğiz elbette…
Tekkeköy’de tüm Belediye Başkan Adaylarına başarılar diliyorum. Haydi hayırlısı…
*****
Öte yandan Çarşamba’ya baktığımızda; Yerel seçim çalışmaları Çarşamba’da da hızla devam ediyor. Belediye Başkan Adayları sahaya indiler, çalışıyorlar.
Belediye Başkan adayları belirlendi ama Belediye Meclis Üyeliği için adayların da belirlenmesine çalışılıyor. Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ve MHP, Belediye Meclis Üyeliği için ayrı aırı liste çıkartacaklar. Millet İttifakını oluşturan CHP ile İYİ Parti’de, Belediye Meclis Üyeliği için tek liste ile çıkacaklar. Yani, CHP ve İYİ Parti’li Belediye meclis Üyeleri, ortak bir listede yer alacaklar…
Burada Belediye Meclis Üyesi adayları belirlenirken, dengeleri iyi kurmak gerekir diye düşünüyorum. Ve seçimi kazanacak olan ekiptir. Ekibi çok iyi kurmak lazım.
Birkaç ay önce Çarşamba Belediye Başkanlığı için MHP’de  adı  önplana çıkan, Çarşamba’da MHP’nin duayeni-tecrübeli siyasetçi- MHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ecz. İbrahim Sezgin, Cumhur  İttifakı gerçekleşerek MHP aday çıkarmayınca, Çarşamba Belediye Başkan Adayı olmamıştı. Çarşamba’da MHP’de  adeta olmazsa olmaz diyebileceğimiz sayın Sezgin’in, şimdi Belediye Meclis Üyeliğinde ilk sırada değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Sezgin gibi usta-duayen bir siyasetçinin siyasette değerlendirilmesi gerekmektedir diye düşünüyorum. Ekip ruhu ön planda tutulacaksa eğer, sayın Sezgin mutlaka ama mutlaka dikkate alınmalıdır.
Çarşamba Belediye Başkanlığı için; AK Parti (Cumhur İttifakı AK Parti-MHP) , CHP (Milllet İttifakı CHP-İYİ Parti), Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi yarışıyor.
Bu adayların tümü, kendilerine göre iddialı…    
Gelişmeleri dikkatle izliyoruz.
Çarşamba’da yerel seçim, çok çetin geçecek gibi görünüyor. Neticesini 47 gün sonra hep birlikte göreceğiz  tabii ki…
Hayırlısı olmasını diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.   

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...