Yazar

anlkrnl8@hmail.com

174 makale bulunmakatadır

ÖNEMLİ MESAJLAR

11:40 - 20 Haziran 2018

+A

-A

Önceki gün miting için Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Samsun’dan Ordu’ya geçerek oradaki mitingte de konuşan Erdoğan Fındık üreticisine müjdeler vererek  'Fındık üreticisini mağdur etmeyeceğiz. Fındığın garantisi benim ' dedi.
Bu sözlerden sonra fındık üreticisi çok rahatlamıştır sanırım.
*****
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Ordu’da miting de fındık üreticilerini mağdur etmeyeceklerini ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) kanalıyla destek vermeye devam edeceklerini söylerken, önemli mesajlar verdi.
Cumhurbaşkanı  Erdoğan, fındık üreticisinin her meselesinin kendileri açısından önemli olduğunu, dünya fındık üretim ve ihracatında Türkiye'nin lider ülke olduğuna dikkati çekti.
*****
 “Başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız olmak üzere fındıkla ilgili tüm kurumlarımız fındık üretiminin daha sağlıklı hale getirilmesi konusunda çok ciddi bir hazırlık içerisindedir.
Buradan söylüyorum, fındık üreticimizin mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz. Bugüne kadar Ordulu çiftçilerimize 3 katrilyonu (milyar) aşkın destek sağladık. 2002'den bu yana 46 bin vatandaşımızı İŞKUR aracılığı ile iş sahibi yaptık. Dolayısıyla TMO bu konuda fındık üreticisinin yanındadır. Kendileriyle toplantılarımı yaptım. Biz verdiğimiz sözün arkasındayız, arkasında olmaya devam edeceğiz” diyen Erdoğan, fındık üreticisine müjde vermiş gibi oldu.
******
Fındık meselesi, karadeniz bölgesinin olmazsa olmazı… Fındıktan geçinen binlerce aile var. Üstelik fındık ülkemize büyük katmadeğer sağlıyor. Üretimde dünya lideriyiz ve bu konuda söz sahibi olmamız gerekiyor.
*****
Sayın Cumhurbaşkanımız, fındık üreticisinin mağdur olmayacağı sözünü verdi.
Bu, bölgemiz adına sevindirici bir gelişme…
Fındık üreticilerimizin ve tüm üreticilerimizin yüzü gülsün…
Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...