Yazar

hk@gazetearena.com

203 makale bulunmakatadır

ÖRNEK ÇALIŞMA

06:16 - 16 Temmuz 2019

+A

-A

Dün yazımda Samsun’da Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalara ve açıklamalara dikkati çekmiştim.          Sayın Başkan Mustafa Demir-Bakanlık yapmış tecrübeli bir siyasetçi…
Sayın Demir-Önceki gün yaptığı açıklama da ‘Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini Samsun’da hayata geçireceğiz’ dedi.  
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Demir ‘Samsun’da kentsel dönüşümde tüm dünyaya örnek olacağız’ diyorsa-vardır bir bildiği…
İnanıyorum ki-Örnek olacak çalışmalara imza atar. Siyaset ve devlet adamlığı tecrübesi vardır-yapar elbette…
Gelişmelerin takipçisiyiz.
Haydi hayırlısı…
------------------------
Samsun’da gerçekleştirilmesi planlanan 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili istişarelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tabiri yerindeyse- projelerin hayata geçirilmesi için kolları sıvadı.
Samsun’un çarpık yapılaşmadan kurtulması, estetik bir şehir olması için Bakanlık ile organize bir şekilde çalışacaklarını belirterek“Bakanlığımızın müthiş enerjisini ve deneyimini yanımıza alarak Türkiye’de yapılmayanı yapacağız. Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz.
------------------
Öncelikli olarak riskli bölgelerden başlayacağımız çalışmalar ile yatay mimariyi artırarak mahalle kültürünü tekrar canlandıracağız” diyen Başkan Demir- Dönüşüm yapılacak mahallelerde vatandaşların projeleri dört gözle beklediğini ifade ediyor ve  söz konusu mahallelerde yıllardır süre gelen problemlerden dolayı vatandaşların kentsel dönüşüme hazır olarak beklediğini ve   onların haklarını, hukuklarını koruyarak,  mağduriyete meyil vermeden bu yönde projelerini hayata geçireceklerini ifade etti.
------------------
 ‘Şehrimizin silüetini değiştirecek bir çalışmaya imza atacağız. Projelerimiz hayata geçmeye başladığında bu önemli çalışmayı tüm Türkiye’ye duyuracağımız bir tanıtım gerçekleştireceğiz" diyen Başkan Demir- kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.
Gelişmeleri dikkatle izliyoruz.
Samsun için hayırlısı olmasını diliyoruz.
-------------------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...