Yazar

hk@gazetearena.com

484 makale bulunmakatadır

Ortak Bir Çözüm Noktası(!)

06:51 - 12 Ağustos 2020

+A

-A

Her  zaman gündeme getiriyoruz. Yüksek potansiyele sahip Samsun’da yapılacak çok iş var. Sorunlarının çözüme kavuşturulması lazım.
 En başta istihdamı sağlayacak, ekonomiye katkı verecek  yatırımlara ihtiyaç var. Samsun'un geleceğe taşınması, projelerin gerçekleştirilmesi, yatırımların hayat bulması lazım.
 Yaşanabilir çevre, yaşanabilir bir ortam sağlanmalı…
 Tarıma hassasiyetle destek verilmeli, çiftçilerimiz eğitilmelidir.
*Çiftçi birşeyler üretmeye çalışıyor ama Samsun’da Çarşamba ve Bafra ovalarında yetişen ürünü işleyecek bir tane tesis yok. Bir salça fabrikası, bir konserve fabrikası, bir meyvesuyu fabrikası  yok.
Yetiştirilen ürünler için pazar bulunmalı, tarımda istihdam sağlanmalıdır.
Tarım ve hayvancılık konusu çok önemli bir konu…
 Bölgemizde, tarıma gereken önem verilmelidir. Yüksek tarımsal potansiyelimizi çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu sorunların çözümü için siyasilerin yapacağı çalışmaları önemsiyoruz. Siyasilerimizin, sorunların çözümü için projelerini hayata geçirmeleri lazım.
*****
Bafra ve Çarşamba gibi  geniş ovalarıyla tarımsal potansiyeli çok yüksek bir kent olan Samsun’da, tarım potansiyeli yüksek olmasına rağmen tarımsal sanayi neden yok?
Tarımsal sanayi sürekli gündemde  ama hayata geçirilemiyor.
Tarım alanında hedefler olmalı… Tarımda verimliliğin artırılması gerekli…
 Küresel ısınma ve çeşitli etkenlerden dolayı sürekli  kaybedilmeye yüz tutan verimli  topraklarımızın değerlendirilmesi lazım. 
Yetiştirilen ürünler için pazar bulunmalı, tarımda istihdam sağlanmalıdır.
Bununla birlikte tarihi ve kültürel zenginliklerimiz var. Bu zenginliklerin çok iyi değerlendirilerek, yaşamımıza kazandırılması lazım.
Tarihi ve kültürel potansiyelimiz,  turizme kazandırılmalıdır.
Bu konuda vatandaşlar, sorunların mutlaka çözümlenmesi gerektiğine işaret ediyorlar.
‘Çözümsüz kalan sorunlar, daha büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Ortak bir çözüm noktası bulunmalıdır’ diyen vatandaşlar, özellikle siyasilerimizin bu konuda projeler üreterek, sorunlara çözüm bulmalarını istiyorlar.
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU