SAMSUN, BU YÖNDEN ÇOK ŞANSLI…

Belediyelerimiz çok iyi çalışıyorlar. Belediye Meclislerinde aldıkları kararlarla Samsun’un geleceğine damga vuruyorlar.

8 Nisan 2021 06:01
A
a
Samsun bu yönden çok şanslı…İşini bilen, tecrübeli, bölgenin menfaatine kararlar alan güçlü isimler, belediye meclislerin de görev yapıyorlar.
Siyasetin altyapısını oluşturan Belediye Meclis Üyelerinin aldığı kararlar çok önemli…
Önceki gün Çarşamba Belediye Meclisi’nin Nisan 2021 Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Önemli kararlar alındı. Yeni dönemde görev yapacak olan  Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Katip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve Komisyon Üyeleri seçildiler.
Toplantıda, Çarşamba Belediyesi’nin  son iki yılının muhasebesi yapıldı.   
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 2020 yılı faaliyet raporunu okurken, göreve geldikleri son iki yılı değerlendirdi.
Kentsel dönüşümden, sosyal projelere, altyapıdan, yollara, ekonomiden turizme kadar tüm projelerini aktardı.        
Çarşamba Belediyesi’nin 2020 Mali Yılı bütçesinin 125 milyon 700 bin TL.olduğunu, gerçekleşen net gelirin ise 81 milyon 329 bin TL. olduğunu  ve 2020 yılı gelir bütçesinin gerçekleşme oranının yüzde 65 olduğunu belirtti. İller Bankasından alınan payın 45 milyon 211 bin TL. olduğunu ve bunun da toplam bütçeye oranının yüzde 56 olduğunu söyledi. 2020 yılında gerçekleşen giderin 83 milyon 619 bin TL. olduğunu, 2020 yılı gider bütçesinin gerçekleşme oranının da yüzde 67 olduğunu, personel giderlerinin gider  bütçesine oranının  ise yüzde 9 olduğunu vurgulayarak, toplamda bütçenin gelirinin yüzde 56’sının iller bankasından alınan pay ve yüzde 44’ünün de Belediyenin kaynaklarından karşılandığını dile getirdi. Çarşamba Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları ve projeleri aktaran Başkan Doğan, sosyal belediyecilik yaptıklarını, spor, kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık verdiklerini, çeşitli alanlarda yardımlarda bulunduklarını, vatandaşların sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade etti.
Çarşamba’da 137 mahallede 1121 km. yol yaptıklarını ve grup yollarınınyapımına da başlayacaklarını, önümüzdeki günlerde Kızılot grup yolu için ihale yapacaklarını ve Kızılot grup yolunu yapacaklarını belirtti. Altyapı çalışmalarının da sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Doğan ‘Altyapı çok önemli. Altyapıyı yapmadan üst yapı ve yapılan yollar tutmuyor, bir süre sonra bozuluyor. Rahmetli Nazif Kılıç’ın Belediye Başkanlığı döneminde bir altyapı çalışması başlatılmıştı, onu biz devam ettiriyoruz. Ayrıca Çarşamba’da turizm alanında projelerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Hürriyet Mahallesinde deniz ile ormanlık alanın değerlendirilerek, sayfiye yeri olarak kazandırmaya çalışıyoruz. Projemiz hayata geçirildiğinde Çarşamba, Hürriyet Mahallesindeki sayfiye yeri ile bölgenin en iyi  sayfiye yeri olacak. Burada asfalt yolları yapacağız. O alanı deniz kenarından sahil yolunu Atakuma kadar bağlanmasını sağlayacağız” dedi. Başkan Doğan, kentsel  dönüşüm  projesini de hayata geçirdiklerini belirtti.  Bu projeler, Samsun’un geleceğine sirayet ediyor.
Hayırlı uğurlu olsun…
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER