Yazar

aa@gazetearena.com

171 makale bulunmakatadır

SAMSUN’UN YÜKSELEN DEĞERİ

09:38 - 23 Ocak 2018

+A

-A

Okullar 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilk yarı  (Sömestri) tatiline girdiler. Öğrencilerde tatil heyecanı başladı. Bu tatili nasıl değerlendirelim diye programlar yapmaya başladılar.
Tabii bu heyecan, 15 gün sonra 2. yarıyıl heyecanına bırakacak yerini…
*****
Eğitim alanında çok güzel çalışmalar yapılıyor Samsun’da…
İlk yarı tatiline girerken,  karne töreninde  ‘Vatan ve millet sevgisiyle çalışmak gerektiği’ vurgusu yapıldı.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ; 21. buluş gerçekleştiren, problem çözen nesiller yetiştirmeye çalıştıklarını söyleyerek, kitap okumanın önemine işaret ediyor.
*****
Samsun Valisi Osman Kaymak; Eğitimde başarının el ele vermekle mümkün olduğunu belirterek,  kalkınmanın gelişmenin tek yolunun eğitim olduğunu söyledi.
Tekli eğitimin önemli olduğuna vurgu yapan Vali Kaymak,  Samsun’un eğitimde daha iyi olması için yapılan çalışmalar yapıldığını, iyi bir meslek sahibi olmanın yanı sıra iyi bir insan olmanın önemini vurgulayarak, eğitimin topyekun bir çalışma olduğunu ifade etti.
Eğitim alanında yapılan çalışmalar takip ediliyor.
Bu güzel çalışmalarla eğitim, Samsun’un yükselen değeri olacak…
*****
Dip not:
Öte yandan psikologlar, karnelerini alan öğrencilere karne korkusu yaşatılmaması gerektiğini söylüyorlar. ’Çocuğunuzun, karnedeki notlarına değil, dönem boyunca gösterdiği performansına itibar edin. Unutulmamalıdır ki, alınan karne tüm akademik hayatı belirleyen tek gösterge değildir. Eğitim ve öğretim bir süreçtir ve bu süreçte zaman zaman dalgalanmalar da olabilir. Alınan karne, çocukların hayatları boyunca alacakları ne ilk ne de son karne olacaktır' diyen psikologlar; Karnenin çocuğun zeka seviyesinin göstergesi olmadığını, çocuğun ilgi ve yeteneklerinin göstergesi olmadığını,  çocuğun hayat başarısının göstergesi olmadığını, çocuğun başka çocuklarla kıyaslanmaması gerektiğini, olumlu yönlerinin mutlaka övülerek, desteklenmesi gerektiğini’ söylüyorlar.
Uzmanların, psikologların görüşleri dikkate alınmalı…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...