Yazar

hk@gazetearena.com

201 makale bulunmakatadır

SAYIN DEMİR KARARLI…

06:07 - 15 Temmuz 2019

+A

-A

Samsun’da gündemde bulunan   kentsel dönüşüm projesi çalışmaları ile  Samsun'un  çarpık yapılaşmadan kurtarılmasının amaçlandığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir- Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelerek 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili projelerini değerlendirdi.
Bakanlık yetkililerinin önümüzdeki hafta konuyla ilgili olarak Samsun'da olacaklarını söyleyen Başkan Demir ‘Hazırladığımız Kentsel Dönüşüm projeleri ile Samsun'umuzu çarpık yapılaşmadan kurtaracağız’ dedi.
Bu çok güzel bir haber…
----------------------
Başkan Demir- Deyim yerindeyse bu işin harmanından gelen-bakanlık yapmış-deneyimli bir siyasetçi… Bu konuda başarıya ulaşacağına inanıyoruz.
Başkan Demir, iddialı söylemlerle  "Bakanlık'tan gelecek yetkililer ile Samsun Büyükşehir'in konuyla ilgili yetkilileri bir araya gelerek ortak çalışmalar yürütecek. Canik ve İlkadım ilçelerimizde başlatılacak çalışmalar ile Samsun'un çarpık yapılaşmadan kurtulmasını sağlayacağız" dedi.
Seçim çalışmaları esnasında yaptığı açıklamalarda 'Kentsel Dönüşüm', 'Yatay Mimari' ve 'Çarpık Yapılaşmaya Karşı Mücadele' konularına ayrı ayrı  önem verdiğini hatırlatan Başkan Demir ‘Bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelerin ışığında 'bina bazlı kentsel dönüşüm’den ziyade alan bazlı kentsel dönüşüm'ü teşvik edeceğiz. Tek tip kentsel dönüşüm uygulamaları yerine bölgenin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gözeten çözümler üreteceğiz. Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayarak yepyeni bir şehircilik hamlesi başlatacağız’ diyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir- bu konuda kararlı…
------------------
Samsun il genelinde mahalle kültürünü yaşatan, komşuluk ilişkilerini canlı tutan 'Yatay Mimari' uygulamasını da  hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Demir ‘Seçim çalışmalarım boyunca ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi dikey yerine yatay yapılaşmanın önünün açılmasıydı. Özellikle dar alanda dikey yapılar yerine geniş alandaki yatay yapılar alt yapıyı rahatlatmakla kalmayacak, Samsun genelinde şehir kalitesi ve konforunu da artıracaktır. Bu nedenle Kentsel Dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak zorundayız.  Bunu yaparken halkımızın hakkını, hukukunu koruyacağız. Hiçbir vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek’ dedi.
Haydi bakalım…
Takip ediyoruz.
Kolay gelsin…
-------------------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...