Yazar

halil_can_55@hotmail.com

284 makale bulunmakatadır

ŞEHRİMİZİN GELECEĞİ

13:17 - 17 Temmuz 2018

+A

-A

Son günlerde Samsun’da projeler bazında çok önemli gelişmeler oluyor. Önceki gün  Samsun  Valisi sayın Osman Kaymak, Samsun adına çok güzel haberler verdi.
Haziran ayı itibariyle Samsun’da,  6 milyar 636 milyon liralık 965 proje yürütüldüğünü söyledi.
“İl Koordinasyon Kurulu toplantısı için yatırımcı kurum ve kuruluşlardan ve belediyelerden alınan raporlara göre, haziran 2018 itibariyle ilimiz genelinde 965 proje bulunmakta olup, bunun 543’ü yatırımcı kurum ve kuruluşlarınca, 422’si belediyelerimizce yürütülmektedir. Bu projelerin toplam maliyeti 6 milyar 636 milyon liradır. Bu projelere 2018 yılında 2 milyar 43 milyon lira ödenek tahsis edilmiştir. Uygulama sonucunda bu ödenekten 689 milyon 775 bin lirası kullanılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde 34’e tekabül etmektedir. Bu kapsamda, il genelinde genel ve özel bütçeli kuruluşlar ile belediyelerin yürüttüğü 965 projeden 170’i dönem sonu itibariyle tamamlanmış, 426’sı yıllara sari olarak devam etmekte,  61’i ihale aşamasına gelmiş olup, 308 projeye ise henüz başlanmamıştır" diyen Vali  Kaymak’ın projelere ve gerçekleştirilecek yatırımlara işaret ediyor.
Gelişmeleri dikkatle izliyoruz.
*****
Öte yandan Samsun  Esnaf Odaları Birliği (SESOB) Başkanı  Eyüb Güler ve yönetim kurulu üyeleri,  Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret ettiler.
 Ziyarette sorunlar masaya yatırılırken, sorunların çözümünde işbirliği yapılması dillendirildi.
*****
Şehir ekonomisinin gelişmesinde esnafın çok büyük bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Şahin “Bizler belediye başkanı olarak esnafımızın her zaman yanında olmak durumundayız. Her sektörden, her kesimden vatandaşımız ile bir araya gelerek, sorunlarını dinlemek ve sorunun çözümü noktasında kafa yormak bizim asli görevlerimizden. Esnaf, kentin en önemli değeridir. Şehir ekonomisinin kalkınmasında kilit nokta olan esnafımızın her zaman yanında olacağız. Tüm esnafımızın sıkıntısız günlere ulaşması için elimizden gelen her türlü çalışmayı gerçekleştireceğimizden şüpheniz olmasın” diyor.
Başkan Şahin ‘Esnafın yanındayız’ mesajı verdi.
Bu gelişmeler, şehrimizin geleceğine  olumlu yansıyor.
Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...