Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

SİYASETÇİ OLMAK KOLAY DEĞİL!...

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İlçe kongreleri devam ediyor. Bu kongrelere katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de, projelerini ve yaptıkları çalışmaları anlatıyor.

06:00 - 16 Eylül 2020

+A

-A

‘Anlatılan projeler, henüz hayata geçirilebilmiş değil!... Hayata geçirilmesi yönünde de adımlar atılabilmiş değil…’ Vatandaşlar bunu böyle yorumluyorlar.  
Önceki gün Yakakent 7. Olağan İlçe Kongresi'ne katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ‘Önümüzdeki yıl tüm kırsal altyapıyı bitiriyoruz. Kırsal mahallelerimizde yol eksiğini tarihe gömüyoruz’ dedi.
Hep aynı sözler…
Yatay kalkınmayı Türkiye'de en iyi başaran ilin Samsun olduğunu ifade eden  Başkan Demir, Önümüzdeki yıl, Yakakent’teki tüm mahallelerin yollarının yapılacağını söyledi.
Hayırlısı olmasını diliyorum.
‘Yakekent’te kırsal altyapının yüzde 80’ini tamamlandı. Samsun’un 950 mahallesinde bu dönemin bitimine doğru kırsalıyla, kentiyle, merkeziyle Türkiye’de ilk kez altyapıyı tamamlamış şehir olmaya doğru gidiyoruz. Yakakent’e yeni bir otogar inşaatını kazandıracağız. İlçeye yakışır güzel bir İskele Kafe projesini buraya kazandırıyoruz. Kırsal altyapının yüzde 80’ini bu sene tamamlıyoruz. Üzerine de ilave etmeyi düşünüyoruz. Kırsal mahallelerimizde yol eksiğini tarihe gömüyoruz. İşi iş yapmaz, işi insan yapar’ diyen  Demir, Samsun’un bütün ilçelerinin marka ilçe olduğunu ifade ederek ‘Yakakent’te yeni bir imar uygulaması da yapıyoruz. İlçe çok cazip hale geldi. Nüfus gelecek yıllarda şu ankinin iki katı artacak.
En küçük ilçemiz Yakakent. Ama Yakakent’ten Asarcık’a, Terme’den Vezirköprü’ye, İlkadım’dan Ladik’e kadar ilçelerimize şöyle bir bakın, hep marka ilçelerimiz. Güçlerimizi birleştirdik. İlkleri sizlere yaşatmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz’şeklinde çalışmalarını anlattı. Aynı sözleri, geçen hafta Çarşamba’da da söylemişti. Çarşamba’nın yollarının ve altyapısının 2022’ye kadar tamamlanacağını vurgulamıştı.
Vatandaşlar ‘ Bu altyapı ve yol çalışmaları ne zaman başlayacak?’ diye soruyorlar.
Yapılacak çalışmaların, hizmetlerin Samsun’a hayırlı olmasını diliyorum.
******
Dip not: Geçtiğimiz yıl MHP’den ihraç edilip Bağımsız Samsun milletvekili olarak görevini devam ettiren Erhan Usta, birkaç gün önce İYİ Parti’ye geçti. Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun…
İYİ Parti’ye  güç verdi elbette…Ancak çok sayıda vatandaşlar, eleştiriyorlar.
Vatandaşlar ‘Erhan Usta’nın, geçen yıl İYİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması istenmişti. Usta’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmayacağını söyleyerek, teklifi reddetmişti. Fakat akabinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Bağımsız olarak adaylığını açıklayarak  çalışmalara başladı. Şimdi burada sayın Usta’ya sormak lazım. Birinci soru: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na İYİ Parti’den adaylık için teklif geldiğinde aday olmayacağım derken, sonra neden Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Bağımsız aday oldu? İkinci soru: Belediye Başkanlığı’na aday olurken, milletvekilliğinden istifa etme zorunluluğu olsaydı, milletvekilliğinden istifa ederek, yine Bağımsız Belediye Başkan Adayı olur muydu? Üçüncü soru: Önümüzdeki seçimlerde Bağımsız milletvekili adayı olsa,  Bağımsız olarak katıldığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde  aldığı oy kadar oy alabilir mi? Sayın Usta’ya bundan sonraki siyasi hayatında başarılar diliyoruz ’ dediler.
Evet, siyasetçi olmak kolay değil!...
Seçmen yapılan işleri, hizmetleri sorgular. Onun içindir ki, siyasetçi, dikkatli olmak, sorumlu davranmak zorundadır. 
İşte, vatandaşlar bu gelişmeleri dikkatle izliyor ve sorguluyorlar.
Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya İYİ Parti’de başarılar diliyor, bundan sonra kendisinden çok iyi, çok güzel hizmetler bekliyoruz.
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum. 
                        

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU