Yazar

serdaroktav@gmail.com

686 makale bulunmakatadır

SİYASETİN FOTOĞRAFI

12:44 - 6 Eylül 2018

+A

-A

Yerel seçimlere doğru adım adım ilerlerken, aday adayları da konuşulmaya başlandı.  Şu anda boy gösteren birkaç aday adayı dışında, aday adayı olabilecekleri konuşulan simalar şu ana ortaya çıkmadılar ama ortaya çıkmak için işaret bekliyorlar. Hazırız diyorlar.
Siyasetin fotoğrafına baktığımızda, çok enteresan görüntüler ortaya çıkıyor.
Bir söylenti dillerde “Yerel seçimlerde; İlçelerde, başarılı olmuş belediye başkanları, yeni dönemde de aday olarak gösterilirler” Peki, başarısız olmuş bir belediye başkanı üç dönem belediye başkanlığı yapabilir mi? Üç dönemdir aday gösterilir mi? Üç dönem görev yapmış Belediye Başkanlarının hepsi de başarılıdır. Burada kriter nedir?
Üç dönem kuralı işletilirse, üç dönem belediye başkanlığı yapmış olanlar aday gösterilmemelidir. Şayet bunlardan bir kaçının aday gösterilmesi isteniyorsa, o da çifte standart olur. O zaman 3 dönem belediye başkanlığı yapmış olanların hepsinin de yeniden belediye başkanlığına aday gösterilmeleri gerekir diye düşünüyorum.
AK Parti’den 3 dönem belediye başkanı seçilmiş, şu anda görevinin başında olan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Ediz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, çok başarılı belediye başkanı oldukları içi 3 dönemdir seçiliyorlar ve yeniden aday gösterilmelidirler.
  Ladikte eski belediye Başkanı Kadir Kanal’ın aday gösterileceği konuşuluyor.
Kavakta yine İbrahim Sarıcaoğlu aday gösterileceği konuşuluyor.. Ama birkaç tane daha aday adayı çıkabilir. Asarcık’ta, sevilen bir ismin aday olması bekleniyor.
Bafra’da Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın tekrar aday gösterileceği konuşulurken, Alaçam, Yakakent, Salıpazarı, Terme ve Tekkeköy’de yeni simaların Belediye Başkan adayı gösterileceği telaffuz ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın en güçlü adayı yine Zihni Şahin… Zihni Şahin, mütevazi bir kişilik… Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesine, kesin gözüyle bakılıyor.
*****
Bir süre önce;  Yerel seçimler öncesi aday belirleme sürecinde rapor hazırlanması için, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin talimatı ile Samsun'a gelen AK Parti eski Denizli Milletvekili ve geçen dönem Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti’de başkan adaylarının belirlenmesi için düğmeye bastı.
*****
Çalışmalar yapan Uçar, ilk etapta yerel seçim çalışmalarının planlamasını, ikinci etap olarak aday belirleme sürecine yoğunlaşacağını açıkladı.  Ancak aday belirleme kriterlerinin neler olacağı konusunda detay vermedi.
Buda demek oluyor ki, 3 dönem belediye başkanlığı yapan başkanlar yeniden aday gösterilebilir.
Süreç işliyor.
Bekleyip göreceğiz.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
*****
Cumamız mübarek olsun…
lelikle Anadolu İmam-Hatip Lisesindeki boş kalan 200 kişilik kontenjan, Anadolu Lisesi’nde kontenjan fazlası olan 200 kişi ile doldurulmuş olacaktır.
Sınıflar da yine 20’şer kişilik şekilde kaliteli eğitim verilecektir.
35-40’ar kişilik değil, en fazla 20’şer kişilik sınıflar oluşturulmalıdır.
Çarşamba’da Fen Lisesi var. Bir de Sosyal Bilimler Lisesi açılmalıdır.
Eğitimde kalite olacaksa, böyle olmalıdır.
İlla da Sosyal Bilimler Lisesi…
Bizden söylemesi!...
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...