Yazar

halil_can_55@hotmail.com

365 makale bulunmakatadır

SİYASETTE HAREKETLİLİK VAR

08:57 - 11 Şubat 2019

+A

-A

Gündemimiz siyaset… Yerel seçim çalışmaları çok hızlı devam ediyor. Adaylar meydanda… Projelerini anlatıyorlar. Vatandaşların teveccühünü kazanmaya çalışıyorlar.
Siyasiler, milletvekilleri, belediye başkanları ve de belediye başkan adayları siyasi söylemlerle siyasete hareket getiriyorlar.
*****
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, ülkenin ekonomik ve siyasi durumuna ilişkin olarak “Meclis kürsüsünden aldığımız bu 3’er, 5’er dakikalık sözlerle ülkenin içinde bulunduğu durumu, yaşadığı çok yönlü sorunları ifade etmeye çalışıyoruz. İşsizlik oranının 2000 yılında 6.1” diyor. İşsizliğin artmasından daha önemli bir sorun olduğunu bunun da eğitimsiz ve işsiz gençlerin artması olduğunu belirten Yaşar  “Kasım ayında, gençler arasında ne eğitimde ne de istihdamda olanların oranı yüzde 24.7 olarak saptanmıştır. Fiili olarak üç gençten birisi işsizdir ve eğitim almamıştır” diyor.
*****
Diğer yandan; Yerel seçim çalışmaları süratle devam ederken,  seçim çalışmaları kapsamında, Çarşamba’da da hareketli saatler yaşanıyor. Önceki gün İYİ Parti Çarşamba İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Millet İttifakı’nın adayı CHP’li mimar Altan Karabulut, görüş alışverişinde bulundu, çalışmalarla ilgili gelişmeler değerlendirildi. Karabulut  “ 4 aydır seçim çalışması yapıyorum. Genel başkanlarımızın görüşmeleri sonucu Millet İttifakı’nın adayı olarak Çarşamba’da çalışmalarımı, iki partimizle birlikte  sürdürmem uygun görüldü. Hepimizin amacı Çarşamba’ya hizmet etmek. Hem CHP’nin hem İyi Parti’nin adayıyım. Hep birlikte çalışarak, herkesin elini sıkarak 31 Mart yerel seçimlerini kazanacağımıza canı gönülden inanıyorum. 1 Nisan’dan itibaren de hep birlikte Çarşamba’ya hizmet etmeye başlayacağız” diyor. 
*****
Saadet Partisi Çarşamba Belediye Başkan Adayı Sebahattin Sancar’da, yoğun bir seçim çalışması yürüttüklerini söyleyerek “Yerel seçim çalışmaları kapsamında, Çarşamba’da mahallelerimizde vatandaşlarımızla buluşmalarımızı sürdürüyoruz. İnşaallah 31 Martta; Vatandaşlarımızın da teveccühüyle Çarşamba Belediye Başkanlığı’nı kazanacağız ve Allahın izniyle, hizmet etmeye başlayacağız” diyor.
*****
Söylemlere baktığımızda; Hep hizmetler ön planda… Seçim çalışmalarında yaşanan  hareketlilik büyük heyecan getiriyor.
Seçim süreci hızla ilerlerken, bizlerde gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz.
Yerel seçimlerin Samsunumuza, Türkiyemize, milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...