Yazar

serdaroktav@gmail.com

514 makale bulunmakatadır

SORUNLAR, ÇÖZÜMSÜZ KALINCA…

11:11 - 18 Haziran 2018

+A

-A

Çevremizde öyle sorunlarla karşılaşıyoruz ki, sorunlar birbirini tetikliyor. Çözümsüz kalan sorunlar, tepkilerin yoğunlaşmasına neden olurken, çözümlenemeyen sorunlar daha büyük sorunları beraberinde getiriyor.
*****
Bölgemizde öyle çok sorunlar var ki!...
Çarşamba’da özellikle kenar mahallelerde yol sorunu büyük boyutlarda… Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalle statüsüne geçirilen yerleşim yerlerinin yol, su, kanalizasyon gibi sorunları çözümsüz kalınca, tepkiler çığ gibi büyüyor.
*****
Mamafih, Çarşamba’nın merkezi’nde en işlek sokaklarından biri olan Çarşamba Orta Mahalle-Kzılay Caddesi-45. Sokakta meydana gelen yaklaşık 1 aydır yapılmayan kanalizasyon sızıntısı da yoğun tepkilere yol açıyor. 
*****
Çarşamba’da kanalizasyondan  sızan pis lağım sularının çevreye yaydığı pis kokulardan rahatsız olan çevre sakinleri ve esnaflar, yetkililerden  meselenin çözüme kavuşturulmasını  istiyorlar.                         
Patlayan kanalizasyondan sızan pis lağım suları, çevreye pis kokular yayarken, çevre sakinleri ve esnafların  tepkisi, sorunun çözüme kavuşturulamadığını gösteriyor.
 Çarşamba’da Orta Mahalle-Kızılay Caddesi-45 nolu sokakta yaklaşık 1 aydır bu lağım suyu akıntısının devam ettiğini ve yetkililere  durumu bildirmelerine rağmen meselenin çözüme kavuşturulamadığını  söyleyen çevre sakinleri ile esnaflar; Yetkililerden,  bu meselenin çözüme kavuşturulmasını istiyorlar. *****
Ve devamında Çarşamba’nın Karamustafalı mahallesinde yol sorunu, vatandaşları bıktırıyor. Bunun yanında bir de su meselesi çevre sakinlerinin tepkisini artırıyor.
Yaz ayının gelmesiyle birlikte sıcaklarda artınca, susuzluğun verdiği zorluk vatandaşları düşündürüyor.
Sosyal medyadan, Ayla Temiz adlı bir okurum bana bir sorunu iletmiş, bakın ne diyor? 
‘ Yazılarınızı dikkatle takip ediyorum. Şu Karamustafalı mahallesinin  yollarını, bilhassa susuzluk sorununu da gündeme getirirmisiniz. Doğa harikası bu memleketin hiç bitmeyen yol  ve su sorununa el atılmalı. Yazın susuzluk, adeta işkence gibi. Yeşilırmak ve denize girmekte olmasa vallahi çekilmez. Irmağı banyo niyetine kullanıyoruz. Bu sorunumuzu gündeme getirmenizi diliyorum. Haydi bakalım, hayırlısı’
Bizde bu vesileyle sorunları dile getirmiş olduk. Çözüme kavuşturulması dileğiyle…
Haydi hayırlısı…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...