SOSYAL BELEDİYECİLİK

Samsun’da istihdama yönelik yatırımlar yapılması talepleri artarken, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İstihdam ve Kariyer Merkezi’ ile farkındalık oluşturarak, iş arayanlara iş, eleman arayanlara da eleman bulma imkanı sağlayıp, yerel yönetimlere örnek teşkil edecek çalışmalar yaptığı vurgulanıyor. Tabii ki bu çok güzel bir gelişme…

8 Nisan 2021 06:00
A
a
 ‘Kariyer Merkezi’ nin kurulduğu günden bugüne kadar bin kişiyi işe yerleştirdiği dile getirildi.
*****
 Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatıyla kurulan İstihdam ve Kariyer Merkezinin  iş arayan vatandaşları özel sektördeki işverenlerle buluşturarak, bir anlamda istihdam sorununa hızlı katkı sunduğu,  özel sektör firmalarının personel taleplerini aldıktan sonra kayıtlı başvurulardan yönlendirme yapan merkez yetkilileri, işe alım süresince takibini de titizlikle gerçekleştirdikleri dile getirilirken, ‘İstihdam Merkezi'nin iş arayan vatandaşlara rehberlik hizmeti sunarak istihdama çok büyük bir katkı sağladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir "Vatandaşımıza iş bulmalarında kolaylık sağlamak amacıyla 2019 yılında hizmete açtığımız İstihdam ve Kariyer Merkezimiz ekmek kapısı oldu.
******
 Koronavirüs nedeniyle piyasalarda yaşanan sıkıntının üstesinden gelmek için elimizi taşın altına koyarak işsizlik sorununun üzerine gidiyoruz. Kariyer Merkezimiz birçok vatandaşımıza kariyer konusunda rehberlik ediyor.
Onları ilgi, bilgi ve becerilerine uygun sektörlere yönlendiriyor. Aynı zamanda verdiği danışmanlık hizmetleri kapsamında CV hazırlama, beceri geliştirme eğitimleri gibi birçok imkân sağlıyor.
*****
Merkez sayesinde işe giren vatandaşlarımızdan güzel dönüşler alıyoruz. Bu durum bizleri mutlu ediyor.
Gayemiz tüm hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu.
Bu gayeyi yansıtan her bir çalışma ve gelişmenin takipçisiyiz. Sosyal belediyecilik kapsamında bu güne kadar sürdürdüğümüz çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz” dedi.
Bunlar çok güzel projeler…Çok güzel  gelişmeler… Samsun’un geleceği için çok önemli adımlar…
Başkan Mustafa Demir, sosyal belediyecilikten bahsediyor.
Sosyal Belediyecilik bu işte!...
Samsun’da daha çok istihdama yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi lazım.
Haydi hayırlısı…
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER