Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

TALİHSİZLİK-YAKIŞIKSIZ (1)

06:17 - 21 Ekim 2019

+A

-A

Yaklaşık 1 aydır yankıları devam eden ve günden güne tepkileri yoğunlaşan Biyokütle Enerji Santrali meselesi artık gına getirdi.
Yahu bu santralin kurulmasını is-te-mi-yor-lar, hala inatla kuracağız deniliyor.
Birde ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ sözü yok mu? Tepkileri daha da körüklüyor.
*****
Hiçbir zaman taraflı haber yapmadık.
Her zaman objektif habercilik, gazetecilik yapmaya çalıştık.
Arena Gazetesi, objektif haberciliğiyle bölgemizin sesi  oldu, sesi olmaya da devam ediyor.
Allahım, bizleri doğruluktan, objektif olmaktan ayırmasın İNŞAALLAH…Amin, Ecmain…
*****
Önceki gün Çarşamba Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı 3. Bileşimi vardı. Ve 2020 mali yılı bütçesi görüşüldü. Bütçe 125 Milyon 700 Bin TL. olarak kabul edildi.
Allahım Çarşamba’ya hayırlı, uğurlu eylesin…
O görüşmeler esnasında söz; Eğercili Mahallesi’ne kurulması planlanan Biyokütle Enerji Santrali’ne geldi. Başkan Doğan meclis’te açıklama yaptı ve “Eğer bu işin halkımızın zararına olacağına dair içimde en ufak bir tereddütüm olsa hiç kimseyi dinlemez, ben bu işin karşısında dururum” dedi
*****
Bakın sayın Doğan, başka neler dedi:  “Ben Çarşamba’da %75 oy almış bir Belediye Başkanıyım. Siyasi bir gelecek kaygısı olan bir insan kesinlikle değilim. Devletimizin Valisi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı bir açıklama yapmadan benim konu hakkında açıklama yapmamın doğru olmayacağını düşündüğüm için bugüne kadar açıklama yapmadım. Amacım bu ilçede belediye başkanlığı yaparken gününü bereketli geçirmeye çalışmaktır. Santral konusu kesinlikle bilimsel değil, siyasi olarak tartışılıyor. İnsanlara önce nükleer santral fotoğraflarını gösterdiler ve sosyal medyada paylaştılar dediler ki Çarşamba’da bu santralin kurulmasını istemiyoruz. İnsan bu görüntüleri görünce normal olarak santral istemez. Sonra termik santral istemiyoruz diye paylaştılar. Termik santral olmadığını biyokütle santrali olduğunu öğrenince de termik santral fotoğrafının üzerine biyokütle santrali yazıp istemiyoruz diye paylaştılar. Gerçekte olan santralin bacası ise evlerdeki kalorifer borularının bacası kadar, birileri her nedense kamuoyunu yanlış yönlendirme peşinde. İtalya’dan çöp getirip çöp yakılacak dediler. Bazı kişiler gündem olmaya çalışıyor ve şahsımla alakalı ve belediye meclis üyelerimiz ile alakalı hedef gösterici, kötü niyetli ve gerçeklerle alakası olmayan değerlendirmeler yapıyorlar. Bu kişileri Allah’a havale ediyorum ve hakkımı da helal etmiyorum. Kimliklerini belli etmemek için sahte hesaplardan hakaret ve iftiralar atanlar var. Onlar herkesi kandırabilirler ama Allah’ı kandıramazlar. Terme’de kabul edilmeyen santral, termik santraldi. Terme kabul etmedi, Çarşamba neden kabul etti diye soruyorlar. Terme’de şuan 1000 megawattlık doğalgaz ve fosil yakıtla çalışan bir santral var. Çarşamba’ya kurulacak olan 26 megawattlık. Doğalgaz, kömür veya fosil ile çalışan değil biyokütle ile topraktan gelen yakıt ile çalışan bir santral olacak. Terme’de, Çarşamba’ya kurulacak olan santralin 45 katı elektrik üreten santral çalışıyor. Terme ile Ünye sınırında çalışıyor Ünye’de bir turizm şehri, insanlar Ünye’de ve Terme’de denize giriyor. Terme’de yapılacak olan ve tartışmalara konu olan santral kömürle çalışacak olan bir termik santraldi. O zaman Ak Parti milletvekillerimiz ve AK Parti İlçe Başkanı hepsi beraber dediler ki kömürle çalışan bir santral istemiyoruz.
                                                                                                             Devamı yarın…/…
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU