Yazar

serdaroktav@gmail.com

740 makale bulunmakatadır

ULAŞIM VE TRAFİK SORUNU…

08:01 - 13 Ocak 2019

+A

-A

Samsun’un en önemli meselesi, bana göre en başta ulaşım ve trafik sorunu… Trafik sorunu adeta içinden çıkılamaz hale geldi. Trafik kazaları canlar yakıyor.
46 yıl önce bugün rahmetli annemi Samsun’da trafik kazasında kaybettim. Yine kurallara uymamazlık, yine dikkatsizlik, hız ve laubali şekilde araç kullanmak… Çok canlar giiti. Çok kişi, koptu hayattan…
Netice, eğitimsizlik, sorumsuzluk, laubalilik…
Bu trafik kazaları nasıl önlenecek?  Trafik sorunu nasıl çözümlenecek?
Keza buna kaldırım işgalleri de eklenince, trafik sorunu, park sorunuyla birlikte içinden çıkılamaz bir hale geliyor.
*****
Ulaşım, trafik sorunu,  Samsun’un en büyük sorunu…
 Samsun’un ulaşım  planlanmasıyla ilgili olarak  geçmişten gelen yanlışların olduğunu vurgulayan uzmanlar; Bu yanlışların halen devam ettiği, ulaşımı ele alırken, kentin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini, çözüm diye atılan adımların, yeni sorunlara neden olduğunu belirtiyor ve  geçmişte hazırlanmış planların olduğu fakat bu planlara uyulmadığına dikkati çekilirken, bu sorunların yaşanmasının  nedeninin de planlara uyulmaması olduğu gerekçe gösteriliyor.
*****
Bu sorunların çözümü için kayda değer projeler üretilerek, hayata geçirilmelidir. Alınacak önlemler kalıcı olmalıdır.   Hayırlısı olmasını diliyorum.
*****
                                   GENÇLİK VE GELECEK VİZYONU…
Gençliğin önemi ve Gelecek Vizyonu, Samsun’un geleceği için çok önemli…
Bir siyasimiz “Bir toplumun huzurlu ve sağlıklı bir şekilde iktisadi, sosyal ve kültürel açıdan gelişebilmesi için bilgiye önem vermesi gerekir. Bu çağda bilgiyi üreten ülkeler aktör ülke olurken, bilgi üretemeyen şehir ve ülkeler tüketen konumunda kalacaktır.  Şehir olarak biz de aktör şehir olmak için bilgi üretmeliyiz. kendi yazılımını, kendi akıllı makinelerini üreten şehir ve ülke olmalıyız. Bu konuda gençlerimizin de kendilerini geliştirmeleri, bilgi üretmeleri, yazılım yazacak donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye'nin yarınları olan gençlerimize bu konuda önemli görev düşmektedir” demişti.
Bu konuda tutarlı olmak gerekiyor.. Bu hususta siyasilerimize önemli görevler düşüyor.
Gelişmeleri izliyoruz.
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...