Yazar

kersanli@hotmail.com

1 makale bulunmakatadır

UMUT VEREN BİR YIL İÇİN

08:00 - 5 Ocak 2019

+A

-A

Her şeye rağmen, adeta birbirini tekrarlarcasına akıp giden 365 günün ardından 2019 yılının bu gününe merhaba dedik.  Akıp giden yıllar mı, yoksa yıl ve yıl kaybolan ömrümüz mü?  Cevabı sizde kalsın sevgili canlar. Cevabının sizde kalmasını istiyorum, istemesine ama hep “yalan dünya” diyerek kendimizi kandırdığımızı; dünyanın kalıcı, gidenin biz olduğu geçeğini göz ardı ettiğimizi hatırlatmadan da edemeyeceğim. Aslında “Yalan, yalan dünya, beni benden alan dünya” derken şair, olup biteni zaten gözler önüne sermiyor mu? Seriyor sermesine, herhalde biz gerçeklerden kaçıyoruz. İnsan olarak kaçmamız mı, yoksa en azından ölmez bir eser bırakmamız mı gerekir? Ne dersiniz!
Ölmez bir eser bırakmak düşünmek, sorgulamak, sorumluluk almak ve gereğini yerine getirmek ister, gayret ister, çaba ister, birlik beraberlik ister. Geçmişe baktığımızda zaman zaman kırgınlıklar yaşamamıza rağmen; yüzlerce yıl iç içe, dostça, kardeşçe, dayanışma içinde yaşamayı başardık. Aramıza nifak sokmak isteyenler, milleti birbirinden ayırmak, koparmak, uzaklaştırmak isteyenler, dün olduğu gibi bu günde hatta yarında zehirlerini kusmaya devam edeceklerdir. Bizler içimizde saklı olan cevheri harekete geçirir ve bilimin emrettiklerini dikkate alırsak; onlar dün olduğu gibi bundan sonrada kaybetmeye mahkûm olur. İşte o zaman ecdattan devraldığımız bu cennet vatanı, ölmez eserlerle donatarak torunlarımıza devreder ve dünyanın parlayan yıldızı olarak gösterilen bir ülkede yaşamanın haklı gururu taşıyabiliriz.
 Türk milleti, nevzuhur bir millet değildir. Geçmişten gelen birikimlerimizin yanında, daima onur duyduğumuz köklü bir tarihimiz ve engin bir kültürümüz var. Yağ var, un var, şeker var, ama helva yok. Neden yok, neden? Çünkü özgüven yok, birlik yok, dirlik yok. Bunların olmadığı yerde verim olur mu?  Gelin canlar, yeni yılı bir fırsat bilip; sevgiyle, saygıyla sarılalım birbirimize, sarılalım ki, 2019 umut veren bir yıl olsun. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU