Vatandaşlar Uyarıyor!...

31 Temmuz 2020 06:54
A
a
Bir mübarek Kurban bayramına daha eriştik hep birlikte…Allahım hayırlara vesile olsun İnşaallah…
Yıllardan beri gündeme getirdiğim bir sorun var Çarşamba’da… Ancak bugüne kadar çözümlenemedi.  Çarşamba’nın doğu ve batı yakasını birbirine bağlayan ‘Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nün sadece yayalara açık hale getirilmesinden bu yana yazıyoruz. ‘Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nü yayalarla birlikte bisikletlilerin ve motorsikletlilerin kullanmasının tehlikelere davetiye çıkardığına dikkati çekiyoruz. Köprü girişinde bisikletliler ve motorsikletlilerin köprüye giremeyeceğine dair uyarıcı levha olmasına rağmen kuralları çiğneyerek bisikletlilerin ve motorsikletlilerin köprüye girişlerinin yanlış olduğunu ve yetkililerin önlem almaları gerektiğini yazıyoruz.
Ancak alınan önlem yok…
Yaptırımda yok…
 Biz bunları yıllardır  boşuna mı yazıyoruz?
-------------------------
Vatandaşlar uyarıyor!...
 ‘Çarşamba Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nde bisikletliler ve motorsikletliler korku salmaya başladı. Köprünün girişlerinde motorsikletliler giremez uyarı levhasına rağmen- motorsikletlilerin yoğunlukla sadece yayalara ait olan ‘Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nden hızla geçmeleri tehlikeli anlara sebep oluyor. Biz bunu defalarca söyledik ama hiç bir yetkili duyarlılık göstermedi. Bu köprüden küçük çocuklar-yaşlılar da geçiyor. Ya bir kaza olursa’ diyorlar.
Köprü sadece yayalara açıldığı tarihte -bisikletlilerin ve motorsikletlilerin oradan geçmesinin tehlikeli olduğunu yazmıştım. O yazı üzerine o zaman Çarşamba Belediyesi bazı önlemler almıştı. Köprünün her iki tarafında zabıta memurları marifetiyle bisikletlilerin bisikletlerini ellerinde getirerek köprüden geçmelerine müsaade ediliyordu.
Motorsikletlilerin de o köprüden geçmesine müsaade edilmiyordu. Ancak bir süre sonra bu uygulamadan vazgeçildi. Kontrol tamamen bisikletlilerin ve motorsikletlilerin insiyatifine bırakılmış oldu.
Bu konuda ne zaman, ne gibi yaptırımlar uygulanacak merakla bekliyoruz!
Bu mübarek bayram günü vesilesiyle İnşaallah bu sorun da çözüme kavuşturulur.
Haydi hayırlısı…
Cumamız mübarek olsun…
Mübarek Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER