Yazar

serdaroktav@gmail.com

883 makale bulunmakatadır

YANSIMALAR…

06:22 - 15 Ağustos 2019

+A

-A

Bir mübarek kurban bayramını daha hep birlikte idrak ettik.  Nice kurban bayramlarına hep birlikte erişiriz İNŞAALLAH… Allahım hayırlı uzun ömürler versin…
Malum, fındık sezonu başladı. Fiyatlarda açıklandı. Fındık fiyatları üreticiyi ve fındık alıcılarını, sanayici, ihracatçıyı sevindirdi.
Şimdi fındık bölgelerinde kısım kısım alımlar başladı. Fındık alıcıları- işadamları randımana göre ödemeler yapıyorlar. Toprak Mahsülleri  Ofisi de fındık alımlarında üreticiyi rahatlatacak uygulamalar yapmalı… Çürük, nemli, randımanı düşük vb. gibi sebeplerle üreticiyi bunaltmamalı…
******
   Fındık alıcıları, fındık alımlarını gerçekleştirirken, Ayvacık’ta  da fındık alımları hızlı  başladı.-
Fındık  piyasasında araştırmalar yapan-Gazetemizin  Yazarı- Eğitimci-Yazar sayın Hasan Şahin, Ayvacık’ta  fındığın nabzını tuttu. Fındık alımı yapan işadamı Murat Keskin’den de  alımlarla ilgili bilgiler aldı.
  ‘Fındık alıcısı olarak Ayvacık’ta alımlara başladık. Fındık üreticisi, fındığın  kg. nın 16,5-17 TL. olarak açıklanan fiyatına çok sevindi. Ben fındık üreticisinden fındığı 16,5-17 TL.den alıyorum. İlk alımları da bu fiyattan gerçekleştirdik. Üreticimiz mağdur olmasın. Üreticilerimizi mağazamıza bekliyoruz’ diyen Keskin’in bu açıklamaları, Ayvacık’ta fındık üreticisini memnun etti.
Bu yıl fındık üreticinin yüzü gülüyor. Bu gülümsemenin de ekonomimize olumlu yansımasını temenni ediyorum.
Haydi hayırlısı…
***********
                            DİKKATE ALINMALI!...
Günlerdir bu sütunlarda trafik sorunlarına dikkati çekiyoruz. Maalesef bu konuda gerekli önlemleri alamıyoruz. Çarşamba’da Samsun-Ordu karayolunda Ambarköprü mevkii  ile Beylerce mevkii arasında kalan bölümde trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Tabii bundan da, bu güzergahta bulunan fındık işleme tesisleri ve diğer işyerleri  de olumsuz etkileniyorlar.  Bu bölümde vatandaşlar karşıdan karşıya geçişlerde zorlanıyorlar.
Vatandaşlar “Samsun –Ordu karayolunda Ambarköprü mevkii-Manamut mahallesi kavşağı ile Beylerce   mevkii arasında kalan bölümde çok yoğun araç trafiği var. Karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyoruz. Tehlikelerle karşı karşıya kalıyoruz.  Bu durumdan, bu güzergahta bulunan fındık işleme tesisleri ve diğer işyerleri de olumsuz etkileniyorlar. Bu  bölümde ya üst geçit yapılmalı, yada kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulmalı. Burada trafik kazaları meydana gelmemesi için önlemler alınmalıdır” diyorlar.
BU GÜZERGAHTA IŞIKLANDIRMANIN  DA OLMADIĞINA DİKKATİ ÇEKİLİYOR
 Trafik yoğunluğunun olduğu bu güzergahta  ışıklandırmanın olmadığı,  gece  vakti oraların  zifiri karanlık olduğu ve  karanlık oluşunun da , bir çok tehlikeyi de beraberinde getirdiği belirtiliyor.
Bu bölgede ışıklandırma yapılması isteniyor.Bu önemli konular dikkate alınarak, gerekli önlemler alınmalıdır diye düşünüyorum. Gelişmeleri  takip ediyoruz.
******
Dip not: Önceki gün Ayvacık Geleneksel 7. Fındık Festivaline katıldım. Festival çok güzel oldu  ancak bazı noktalar var ki tepki çekti. Eski Bak an ve AK Parti Samsun Milletvekili sayın Ahmet Demircan, konuşma yaptı. Alandakiler CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’te dahil, pür dikkat dinlediler ve alkışladılar. Ancak CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek’in festivalde  konuşma yapmak üzere kürsüye çıktığı esnada festivalde bulunan eski bakan AK Parti Samsun milletvekili Ahmet Demircan ve beraberinde bulunanların apar topar festival alanını terketmeleri   tepkilere yol açtı. Festivali izleyen bir grup ‘Eski bakan ve AK Parti Samsun Milletvekili sayın Demircan, birkaç dakikada olsa CHP Samsun Milletvekili sayın Kemal Zeybek’i dinlemeliydi. Sayın Zeybek kürsüye çıktığı esnada öyle apar topar kalkıp gitmelerini yakıştıramadık. Olmadı bu yadırgadık’ şeklinde yorum yaptılar.
Yorum sizin!!!
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
                                                                                                                  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...