Yazar

serdaroktav@gmail.com

799 makale bulunmakatadır

Yaşam herkese gülümser…

14:16 - 25 Mayıs 2019

+A

-A

Yaşam, her insan için çok değerlidir.  Her yönüyle  büyük bir bolluk ve bereket abidesidir. Tüm canlılar ve insan için bulunmaz bir nimettir.  Bu nimet ki bu değeri ortaya koyan, eşsiz bir şekilde hayatı çepe çevre sarıp sarmalayan, süsleyen  ve  bol bol bereketli olmasını sağlayan, insanlar için yoktan var edilmiş olandır.  Tüm bu bahşedilen nimet ve rızıkların şükrünü, edasını  her insanın çok iyi idrak etmesi ve yaşamını daha da huzurlu  bir hale getirerek bol bol dua etmelidir.
İnsan, hayatında yaşama dair bazı standartları; Belirleme aşamasında  öncelikle toplumca genel kabul görmüş ahlaki değerleri tam olarak benimsemeye çalışmalı, bunun yanında örf, adet, gelenek, görenek, anane gibi tüm kültürel değerlerimizi içtenlikle kabullenmeliyiz.
 Bu tarzda yaşamaya çalışan bir insan, yaşamdan çok büyük mutluluk duyar. Her insan için öncelikli hedef, daima bu tarz olmalı ve ne olursa olsun mutlu olmayı hayatına yazabilmelidir.
*****
Yaşam;  her insana muhakkak gülümser. Bu gülümseme; bazen karşılığını tam olarak bulur, bazen de hak ettiği karşılığı göremez. Hayatta şu gerçeğin  hiç bir zaman unutulmaması gerekir.
 Hayatın gülümsemesi ,insan için önemlidir, hayat İnsandan hiç bir zaman karşılık beklemez.
 Bu durum bile insanın hayatı, yaşamı veya ömrü için çok ama çok büyük ikramdır.  Bu bahşedilen güzellikleri her insanın çok iyi görerek, karşılığında şükür etmek gerekir.
*****
Yaşamı şekillendirme de en önemli unsur muhakkak insandır. İnsan; Üzerine aldığı görev ve sorumlulukların farkında olarak, kendi hayat felsefesini uygulamaya koymalıdır.
 Hayatta veya yaşamda  her zaman iyiler olmayabilir, bunların yanında kötülerin de olabileceği gerçeği hiç bir zaman unutulmamalıdır.  Eğer insan yaşamı boyunca bu gerçeğin farkında olarak hareket ederse, hayattan daha çok  mutluluk duymaya  başlar. Çünkü bilinçli bir şekilde yaşamak, olması muhtemel  bir çok kötülüğü engeller.
Hayatın gayesi vardır.
Temel sağlam olursa, hayat dolu dolu yaşanır. Hayatın anlamı olur.
*****
Hayat standardını her zaman başarılarla dopdolu bir hale getirmeli, başa gelebilecek her türlü  yenilgiye karşı  hiç bir zaman korkmadan emin adımlarla mücadele etmelidir.
Hedef, her zaman  pozitif ve olumlu düşünce ile hayatı  mutlu bir şekilde yaşamak olmalıdır.
Temeli sağlam atan, daima hiç sarsılmadan dimdik ayakta kalır.
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum.
   

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...