YAŞARSAK GÖRECEĞİZ ELBETTE!...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, önceki gün Vezirköprü’de katıldığı toplantıda yaptığı konuşma da, çok önemli noktalara değindi.

22 Eylül 2020 00:29
A
a
‘Samsun misyon şehridir. Bir tek kendi şehrini kaygı etmez, gelecek neslin, ülkesinin, milletinin  geleceğini de kendi geleceği ile aynı derecede kaygı eden bir şehir. İlkadım şehridir. Bölgenin merkezidir’ dedi.
Eyvallah!... Samsun misyon şehridir ama bu misyonun gerekleri yerine getirilebiliyor mu?
Hani Samsun’a yakışacak, Samsun’u geliştirecek, kalkındıracak, yapılması planlanan yatırımlara ne oldu? Söz verildi ama o yatırım sözleri yerine getirildi mi?
Hani Tersane? Hani Hipodrom? Hani Ticaret Demiryolu? Hani Hızlı Tren? Hani Tarımsal Sanayi?  Bir ara Rafineri sözü edilmişti. Hani Rafineri?
*****
Elbette ki ‘Samsun misyon şehridir’ derken, bende soruyorum:  Samsun’un misyonuna yakışır yatırımlar nerede? Samsun’un misyonuna uygun projelerin gerekleri yerine getirilebildi mi?
 Kızmak yok, darılmak yok!…
Madem ki, söz Samsun’un misyonundan açıldı, gazeteci olarak ve Samsun’da yaşayan bir vatandaş olarak bunları  sormak, benim hakkım ve de sorumluluğumdur.
“Bizim hakkımız  Samsun’un hitap ettiği alan yaklaşık 8 milyon nüfusa tekabül eder. Ama Türkiye’nin her yerinde dünyanın her yerinde insanları olan, oralara giderken de aslını, asaletini asla unutmayan, kendini geliştiren, medeniyeti ve maneviyatı için yaşayan insanların şehridir. Bizim böyle bir misyonumuz var” diyen Başkan Demir ‘Vezirköprü’nün 2001-2002 yılındaki halini en iyi bilenlerdenim.3 Kasım seçimleri mitingine geldiğimizde perişan bir durum vardı burada. Özellikle hizmet ve geleceğe umut noktasında en sıkıntılı ilçe, Vezirköprü ilçemizdi. Biz o zaman bir şey söylemiştik. Kavak, Asarcık, Yakakent, Alaçam’da da buna benzer bir hal vardı. Ama Vezirköprü’deki gözlerin feri çok daha düşüktü. O gün geleceğe umutla baktığımızı, o günkü Vezirköprü’nün gideceğini bambaşka bir Vezirköprü’nün geleceğini o gün yol arkadaşlarımızla beraber ifade etmiştik. Bugüne geldiğimizde o zamandan bu zamana çok şey değişti. O günkü Vezirköprü gitti, bugün bambaşka bir ilçe var. Ama inanın yapılan çalışmalarla, yaptığımız çalışmalarla bugün de şunu ifade ediyorum; Yaşarsak göreceğiz, bugünkü Vezirköprü’nün üzerine de bambaşka bir ilçe inşa etmeye devam ediyoruz” şeklinde önemli açıklamalar yaptı.
Sayın Demir’in dediği gibi: Yaşarsak göreceğiz elbette!...
Gelişmelerin takipçisiyiz.
Haydi hayırlısı…
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.                     
            
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER